8. liga: Iskra Moravské Lieskové – Družstevník Lubina-Kopanice (18.06.2017)

V októbri minulého roku sme publikovali článok o zápase v Moravskom Lieskovom, kde sa našla partia fanúšikov, ktorá dokázala vytvoriť peknú atmosféru, napriek tomu, že ich klub pôsobí až v ôsmej najvyššej súťaži. Pokračovanie a druhá skvelá prezentácia nenechala na seba dlho čakať, v poslednom kole Moravské Lieskové hostilo Lubinu – kopanice a tamojší fanúšikovia sa ukázali opäť v plnej paráde.

Report domácich:
,,Po poslednej akcii s názvom “Najsamvác” a pozitívnom ohlase sa už len čakalo na posledný domáci zápas, aby sme sa mohli opäť v podobnom duchu všetci stretnúť ako jedna rodina. Na domáce zápasy TJ Iskra Moravské Lieskové chodí približne 60 divákov, preto nás teší, že sa nám podarilo na zápas s TJ Družstevník Lubina – kopanice dostať na štadión čosi vyše 150 divákov, čo patrí v posledných rokoch medzi najvyššiu návštevnosť.

Dorast pred hlavným zápasom nehral, tak sme sa streli hodinu a pol pred zápasom a pripravili všetky samozrejmosti, či už gril, občerstvenie, pitie atď…
Hneď v úvode zápasu odpaľujeme veľké množstvo pyrotechniky, bavíme sa futbalom, naši však polčas prehrávajú 1:2. Rovnaká situácia sa opakuje aj v úvode druhého polčasu, odpaľujeme zvyšné pyro, hlavne bengále, dymovnice a stroboskopy, opäť sa bavíme, no chalanom na ihrisku sa nepodarilo otočiť zápas, naopak, po ďalšom inkasovanom góle prehrávame 1:3.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a všetkým, čo nám pomohli takto sa prezentovať, či už to boli mladí 16-roční alebo najstarší 80-roční podporovatelia. Vďaka aj zvyšku partii, s ktorou sme vytvorili 15 či 20-členný kotol a bavili sme sa celý zápas, verím, že to nebola posledná akcia a čoskoro sa stretneme opäť.

PS: Po zápase ešte menšie patálie s ACABmi, za ktoré “ďakujeme” miestnym, ktorí sa zápasu nezúčastnili a nenašli pochopenie pre našu prezentáciu.”