Iskra Moravské Lieskové – Družstevník Brunovce (8. liga)

Fanúšikovská aktivita si vždy zaslúži “palec hore”, najmä keď ide aktivitu v nižších futbalových súťažiach. V nasledujúcom reporte si môžete prečítať a pozrieť, ako to vyzeralo v Moravskom Lieskovom pred pár dňami, v klube, ktorý momentálne hrá ôsmu najvyššiu súťaž.

Report domácich: 
Pred posledným domácim zápasom, ktorý mal odohrať náš tím TJ Iskra Moravské Lieskové proti Brunovciam sa zrodila taká myšlienka, že prečo aj na dedinskej lige nespraviť nejaký kotol a zafandiť chalanom a po dlhších úvahách vznikla akcia s názvom “Najsamvac”.

Najskôr to vyzeralo len na zbierku o pár ľuďoch, no ako sa informácie a plány dostávali do povedomia ľudí, záujem o akciu stúpal a stúpal a nakoniec sa pripojili, aj ľudia, ktorých by to len málokto čakal.

V deň D sme sa stretli v počte 7ks už na zápase dorastencov, medzi ktorými boli tiež podporovatelia tejto našej akcie, i keď nie toľko, ako by sa patrilo, tak či tak, po zápase dorastu sa k nám piati z nich pridávajú, ostatných vyprevádzame domov, nakoľko, keď sa nestotožňujú s našou myšlienkou, tak vlastne na čo by tam mali byť, všakže… Ešte k zápasu dorastencov, ten sa nezaobišiel bez menšej pyrotechnickej vložky.

Pred zápasom A-mužstva začíname žhaviť gril, nech je pred úvodným hvizdom všetko prichystané, hneď spomínaného hvizdu odpaľujeme veľké množstvo pyra, ľavá strana na žlto, stred na bielo a pravá strana na zeleno, čo sú farby našej obce. Počas zápasu sa pokúšame aj zafandiť, ale väčšinu láka najmä konzumácia klobás či rôznych nápojov. Keďže sme sa dohodli, že pyro odpálime pri každom góle a vyhrali sme 6:1, tak toho pyra bolo skutočne celkom aj dosť.

V druhom polčase pri nástupe boli odpálené bengále a pri výkope je zahádzaná hracia plocha papierovými kotúčmi.  Nakoniec ešte pozápasová ďakovačka s hráčmi a spoločné posedenie v bufete, kde trávime zvyšok dňa.

Ešte raz by som chcel touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na tejto akcii, či už hráči A-tímu, časť dorasteneckého tímu a fanúšikovia všetkých vekových kategórii a už teraz viem, že pozitívne ohlasy sú to, prečo sa oplatí v podobných akciách pokračovať aj v jarnej časti.

ULTRAS ISKRA

Foto: Ultras Magazine facebook
23/10/2016

Pridaj komentár