Fanklub Koňare

Rozhovor s Fanklub Koňare

Na záver týždňa prinášame otázky našej redakcie a fanúšikov zo Slovenska, na ktoré odpovedá tentokrát Fanklub Koňare, skupina podporujúca hokejový Prešov.

Predstav nám v skratke vašu skupinu.
Sme prioritne fanúšikovia hokeja a ženieme vpred Koňarov z HC Prešov, zoskupili sme sa nanovo po ukončení rekonštrukcie Zimného štadióna v roku 2021.

Aké máte zloženie kotla z hľadiska veku a počtov?
Členskú základňu tvorí 70 ľudí, z ktorých je aktívna väčšia polovica, máme medzi sebou aj omladinu do 18 rokov, ale aj staršie ročníky čo zažili slávnu éru ZPA na ľade s Libom alebo Vodilom. Sme taký zdravý mix rôzneho veku či spoločenských vrstiev.

Ako financujete svoje fungovanie (choreá, výjazdy, vlajky, bubny atď.)?
Prostredníctvom ročných príspevkov od členov, predajom vlastného merchu a dobrovoľnými zbierkami napr. na výjazdoch.

Ktorý zápas v tejto sezóne považujete po ultras stránke za váš najlepší (počtom, atmosférou či prezentáciou)?
Najviac to na prešovských tribúnach hučalo počas vzájomných zápasov so Žilinou, dobrý bol aj posledný zápas s Rimavskou Sobotou. Vonku sme dali dobré počty na oboch výjazdoch v Trebišove.

Aký máte vzťah s vedením vášho hokejového klubu?
S vedením HC máme dobré vzťahy a línia vedenie-hráči-fanúšikovia tu funguje.

Ste aktívni aj na iných športoch?
Túto sezónu sme už boli podporiť futbalistov, hádzanárov a aj ženské hokejistky.

S kým máte najväčšiu rivalitu a s kým naopak družbu, prípadne priateľské vzťahy?
Niet nad väčšieho rivala ako Košice. Priateľské vzťahy máme s Rimavskou a Popradom.

Okrem ultras aktivít ste aktívni aj na chuliganskej scéne?
Nie sme aktívni na tejto scéne.

Aké sú vaše najbližšie ciele ako ultras?
Držíme filozofiu slušného povzbudzovania a aj v rámci vyhrotených zápasov sa stále snažíme o korektnú kultúru fandenia, amosféru u nás si pochvaľujú aj hosťujúce kluby. Naším cieľom je rozšíriť naše rady o nové tváre a pritiahnuť k fandeniu mladých, v najbližšej dobe podporíme založenie divízie Mladé Koňare.

Využívate sociálne siete na svoju propagáciu?
Využívame Instagram aj FB.

Ako by vyzeral rebríček TOP 3 táborov na hokejovej mape Slovenska podľa vás?
Bez určenia poradia Nitra, Žilina, Spišská.

Na posledných dvoch zápasoch našej reprezentácie vo Zvolene vytvorili domáci ultras aktívny kotol a odprezentované boli aj dve choreá. Aký je váš vzťah k reprezentácii a čo by ste povedali na myšlienku repre zmieru a vytvorenia spoločného kotla na zápasoch hokejovej reprezentácie?
Z hádzanej máme skúsenosti, že takéto spojenie môže fungovať a sme za to aby sa pri väčších udalostiach dokázali fankluby spojiť.

Otázky od UM fanúšikov:

Máte nejaké vzťahy so skupinou Ultras Tatran Prešov, prípadne sa chodíte podporovať na výjazdy?
Do budúcnosti plánujeme nejaké spoločné aktivity, boli sme párkrát podporiť na futbale a rovnako aj oni prišli podporiť nás.

Prečo kradnete chorále iným fanúšikovským skupinám napr. Sláva nám, my sme Trnaváci, Sláva nám, my sme slávny (veľký) Prešov?
Toto konkrétne je pokrik, ktorého používanie na prešovskom hokeji registrujeme ešte zo začiatku druhého milénia. Ťažko povedať ktorá skupina ho začala používať skôr. Originálnych chorálov na SK štadiónoch je ako šafranu a každý fanklub hľadá inšpirácie v rôznych podobných melódiách.

Skupinka Horse Riders ešte funguje?
Nesledujeme skupiny, s ktorými nemáme rovnaké pohľady na fungovanie fanúšikovskej scény, pokiaľ vieme tak nie sú súčasťou žiadneho z fanklubov v Prešove ani konkrétneho športu.

Foto: shl.hockeyslovakia.sk, Fanklub Koňare, Peter Fotograf Ilenčík


um wear

Pridaj komentár