Ultras Senica

Rozhovor s Ultras Senica

Spolu s fanúšikmi z iných miest sme vyspovedali skupinu Ultras Senica, ktorá sa stará o atmoséfru v tretej najvyššej hokejovej súťaží.

Predstav nám v skratke vašu skupinu.
Ahojte, sme Ultras Senica a sme hokejoví fanatici zo Záhoria.

Aké máte zloženie kotla z hľadiska veku a počtov?
V našom kotli je to rôznorodé, nachádzajú sa tu skoro všetky generácie od 15 do 60+ rokov. Ale prevažuje tu vek okolo 20-25 rokov. Počet nás je skalných v kotli okolo 130-150 + tí čo navštívia raz za čas.

Ako financujete svoje fungovanie (chorea, výjazdy, vlajky, bubny atď.)?
Zo začiatku sme financovali všetko zo svojho, postupne sa zaviedli kasičky, kde nám ľudia naozaj prispievajú, za čo im patrí veľké ďakujem a s výjazdmi nám určitou sumou pomáha finančne aj klub.

Ktorý zápas v tejto sezóne považujete po ultras stránke za váš najlepší (počtom, atmosférou či prezentáciou)?
Jednoznačne prvý prípravný zápas so Skalicou, aj keď sa stal incident, tak z našej strany to bola ultras prezentácia s najvyšším počtom v hľadisku.

Aký máte vzťah s vedením vášho hokejového klubu?
Vzťahy s vedením sú také, že nie vždy sa zhodneme na všetkých veciach.. Vedenie má svoju víziu, ultras zase svoju… Veríme ale, že sa to časom zlepší. Nie všetko ide hneď. Toto treba budovať postupne. Zatiaľ je to ako počasie na Slovensku, čakáš slnko, začne pršať a opačne, čakáš dážď, výjde slnko.

Ste aktívni aj na iných športoch?
Momentálne naša skupina nie je aktívna na iných športoch, menšie dohady tam boli, ale do finálneho záveru ešte nedošlo.

S kým máte najväčšiu rivalitu a s kým naopak družbu, prípadne priateľské vzťahy?
Najväcšia rivalita – jednoznačne Detva. Družbu nemáme zatiaľ s nikým, kedže sme tu po cca 10-ročnej pauze len rok a pol. Ale kamarátstva si snažíme robiť a budovať.

Aké sú vaše najbližšie ciele ako ultras?
Najbližšie ciele ultras sú jednoznačne prilákať do nášho kotla čo najviac ľudí, nech sa stanú pravidelnými členmi našej skupiny a budujú ju. Je tu veľké mnozštvo mladých, čo sa postupne pridávajú, čiže o niekoľko rokov tu môže byť veľmi slušná základňa.

Využívate sociálne siete na svoju propagáciu?
Áno, máme verejnú fanpage na IG @ultras_dukla_senica. Všetko postupne vytvárame a propagujeme.

Ako by vyzeral rebríček TOP 3 táborov na hokejovej mape Slovenska podľa vás?
Tu asi budeme struční a výstižní. 1. miesto: Nitra, 2. miesto: Žilina, 3. miesto: Trenčín.

Na posledných dvoch zápasov našej reprezentácie vo Zvolene vytvorili domáci ultras aktívny kotol a odprezentované boli aj dve chorea. Aký je váš vzťah k reprezentácii a čo by ste povedali na myšlienku repre zmieru a vytvorenia spoločného kotla na zápasoch hokejovej reprezentácie?
Veľmi výborná otázka!! Sme JEDNOZNAČNE ZA REPRE ZMIER A VYTVORENIE SPOLOČNÉHO KOTLA. Lenže! Vieme, že už tu raz taká situácia bola pri futbalových ultras a bohužiaľ, dopadlo to ako dopadlo. Čiže si myslím, že toto neni otázka vyslovene LEN pre nás, ako celok ultras skupín na Slovensku, ale aj na príslušný zväz. Bola by škoda, nevytvoriť niečo riadne a spojiť sa pri reprezentačných zápasoch. Funguje to inde, môže to fungovať aj u nás.

Otázky od UM fanúšikov:

Aké veľké prepojenie máte na ekipu Trnavy?
Trnavu ako futbalový klub podporuje dosť ľudí zo Senice, bolo tak aj vtedy, keď sa tu hrala corgoň liga a vieme, že viacerí boli v kotli práve spomínanej Trnavy.

Čo hovoríte na domácu atmosféru vždy, keď ju vytvoríte vy?
Za domácu atmosféru je vždy zodpovedný kotol, nemyslím tým len nás, ale celkovo všade. Ak je kotol nudný, slabo kričiaci, aj tá domáca atmosféra tak vyzerá. Za nás, Ultras Senica, možeme povedať, že sa snažíme vytvárať domácu atmosféru aj na výjazdoch, a to sa nám aj patrične darí.

Čakali ste rekordnú návštevnost práve proti Detve 2411 divákov?
Áno, čakali. V Senici chodí každý zápas 2000+ platiacich divákov a je jedno či hráme s posledným alebo prvým.

Aká je identita vášho fanklubu? Ako fungujete ? Ako sa dohadujete o veciach a rozhodnutiach ? Aké sú vaše ďalšie ciele a plány? Čo chcete vybudovať a kam až sa chcete dostať?
Dohadovačky a rozhodnutia sú vždy v našej súkromnej skupine alebo na osobných stretnutiach. Ciele a plány už sme spomenuli vyššie. A kde sa vidíme? No určite chceme patriť k najlepším ultras skupinám na Slovensku.

Keby si klub môže vybrať jeden klub proti ktorému by odohral zápas a vy by ste mali rozhodujúce slovo kvôli atmosfére, koho by ste im poradili?
Vybrali by sme 2, Nitra/Žilina.

Čo bolo vašou najväčšou motiváciou sa opäť vrátiť na tribúny?
Znovuzrodenie Dukly Senica, to samé o sebe bolo najlepšou motiváciou, ale určite to bolo to, aby sme sa dostali na mapu fanúšikov na Slovensku.

Videl som na vašich domácich zápasoch ľudí vo veciach Dukly Trenčín a zasa v Trenčíne ľudí vo vašich veciach, jedná sa o nejakú družbu alebo ide o priateľské vzťahy pár ľudí?
Priateľské vzťahy.

Podporovali ste v minulosti aj FK Senica alebo ste iba hokejovi ultras? A ake máte vzťahy so Spartakom Trnava?
Pár chalanov chodilo na FK Senica, ale Senica vždy bola, je a bude hokejové mesto. Nedá sa to považovať za vzťahy, jednoducho radi chodíme podporovať Spartak a to trvá už dosť dlhú dobu.

Foto: Ultras Senica, HC Dukla Senica


um wear

Pridaj komentár