Žilina vs Ljubljana (reporty obidvoch skupín)

Pred troma rokmi v predkole Ligy majstrov odohrala Žilina zápas v slovinskej Ljubljane a na tento zápas niektorí Žilinčania dodnes spomínajú, ako na najväčšiu zábavu svojej fanúšikovskej kariéry. Pre predstavu kopírujeme report z 20. júla 2013, ktorý po príchode domov napísali priamo Žilinčania:

“Pred zápasom cca 90-100ks olimpije napáda cca 35ks Žiliny, napadá však len flaskami, kamenmi, bengalmi a snazi sa nas tak zatlacit, rozohnat, my vsak robime cosi co necaka ani policia a nabiehame na nich, to necakali a tak podaktori usli, podaktori kvalitne dostali, videli, ze sa nebojime, tak sa spustila este vacsia kamenovacka cize take boje o ko**te,,, po zapase v hosteli 15 zilincanov napadnutych cca 70tkou domácich v kuklách, nie vsetci nabehli dnu, cize po hosteli behala mozno polovica, v kuklach, s roznymi zbranami v rukach, od nozov cez flasky az po tyče, tam to bolo celu noc okrem začiatku o bránení sa, myslím, že nič ine sa tam robit ani nedalo… bilancia, traja zatknutí, jeden jemne dopáleny krk od bengálu a jeden 4 stehy na hlave… celkovy dojem z domácich: keby neexistovali zbrane (flase, tyče, kamene, noze atd), tak by ani na futbal nechodili…”

Práve pre udalosti z roku 2013 sa začalo ihneď po žrebe tohtoročnej Ligy majstrov polemizovať, či sa môže situácia zopakovať a či sa môžu chuligáni Ljubljany so Žilinčanmi opäť stretnúť. Náš majster AS Trenčín totiž “vyfasoval” v druhom predkole práve Ljubljanu a zápas sa mal odohrať na štadióne v Žiline. Naša chuligánska scéna nepatrí medzi najaktívnejšie v Európe a Žilinčania navyše kvôli vtedy ešte aktuálnemu bojkotu nenavštevovali futbalové zápasy, z toho dôvodu veľa ľudí v Ljubljane váhalo s vycestovaním. Určite im v rozhodovaní nepomohli ani skúsenosti so žilinskou políciou, ktorá v roku 2013 pri ich odvete v Žiline obsadila mesto v takom počte, že prakticky neexistovala šanca na stret.

Ako sa však ukázalo a ako aj vo svojom reporte Slovinci píšu, nakoniec sa väčšina z nich do Žiliny rozhodla vycestovať a určite toto rozhodnutie neľutujú. Žilinčania sa totiž napriek nízkemu počtu rozhodli, že keď už Slovinci cestu merali, pohostiť ich treba. Viac sa už dočítate v reportoch obidvoch skupín.

REPORT GREEN DRAGONS LJUBLJANA:
,,Keď sme sa naposledy stretli s chlapcami zo Žiliny a Goralu, bolo to v centre Ljubljany, kde sme atakovali ich hostel, v ktorom boli ubytovaní. Teraz to bola pre nás ideálna možnosť vycestovať do Žiliny, pretože sme sa domnievali, že sa súper bude chcieť pomstiť, aj z toho dôvodu sme prišli do Žiliny už deň pred zápasom.

Po dlhej prechádzke mestom sme si sadli do baru na hlavnom námestí a čakali na chlapcov hladných po akcii, polícia nikde. Po dvoch hodinách sme si všimli pár domácich zvedov a v tom momente sme vedeli, že sa o nás už Žilinčania museli dozvedieť. Po cca dva a pol hodinách, o polnoci, sme sa rozhodli ísť do nášho hotela.

Tesne pred hotelom sme začuli nejaký krik a zbadali sme okolo 20 domácich a okamžite sme sa rozbehli proti ním, na miesto prichádzala zároveň aj polícia a domáci ušli preč.

V stredu ráno po raňajkách a tréningu vo fitness sme sa opäť zhromaždili a vydali sa na prechádzku mestom. Opäť sme hľadali súpera, ale rovnaký príbeh ako deň predtým a pred tromi rokmi v Žiline, videli sme iba zopár zvedov. Po hodinách vysedávania v centre mesta sme dostali telefonát, že našich normálnych fanúšikov (niektorí z nich nie sú ultras) napadla skupina domácich.

Mali sme obrovské nervy, pretože Žilina a ich poľskí priatelia z Goralu napadli obyčajných fanúšikov namiesto nás, ktorí sme tam prišli s jasným cieľom. Každopádne veľmi rýchlo sme prišli a videá, ktoré teraz kolujú internetom, sú len začiatok bitky. Skutočná bitka začala, keď sme vybehli hore cestou, kde Žilina a Goral iba hádzali kameňmi, niektorými až moc veľkými a vďakabohu, že sa nikomu nestalo nič vážne.

Toto je aj dôvod, prečo sme mali na začiatku nejaké problémy, pretože bolo veľmi ťažké ísť do nich kvôli kameňom. Musíme povedať, že to bol dobrý boj a dobrá akcia, polícia bola tiež férová a nechala nás bojovať, niektorí z nich dokonca kričali, nech prestaneme hádzať kamene a bojujeme rukami.

Pochváliť musíme Žilinu a Goral pre ich chuť a odvahu, kamene neboli dobré, ale chápeme to kvôli ich menšiemu počtu (bolo ich okolo 25).

Spomenúť musíme aj ponuku domácich na férový súboj 10 vs 10, ale neprišli sme do Žiliny pre férový stret a tak či tak 10×10 bolo pre nás príliš málo.”

REPORT HOOLIGANS ŽILINA:
,,V utorok vo večerných hodinách dostávame info o pohybe chuligánov Ljubljany v centre mesta (cca 40ks), tak sa obvolávame a do hodiny dávame dokopy asi 35 hláv. Keďže sedia na jednej z terás hlavného námestia a situáciu monitorujú policajné hliadky, tak to skúšame obísť cez hradby, čo spôsobilo, že sa so súperom míňame o 5 minút, keďže akurát vyrazili nocovať do hotela. Ideme okamžite za nimi a pred hotelom sa odpaľuje pyro a rozbiehame sa proti sebe, všetko však prekazia psy, dávame sa preto na ústup a vieme, že v tú noc už z toho nič nebude.

Na druhý deň ráno ich stretávame v miestnej posilke, kde si meníme kontakty, navrhovali sme im počty 20×20 no odmietli, dokonca aj 10×10 a že ich máme napadnúť. Poobede čakáme kým skončia chalani v práci, čas však tlačí a púšťame sa do súpera aj v zostave cca 20ks, z toho polovica Goral Zywiec. Napriek tomu, že nás je asi trikrát menej ako súpera, okamžite volia balkánsky štýl a zasypávajú nás kameňmi a ďalšími predmetmi, tieto útoky opätujeme a snažíme sa držať s nimi krok, ale počtová nevýhoda bola cítiť a nakoniec sme nútení ustúpiť. Hooligans Žilina.”

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

Foto: internet
20/07/2016


Pridaj komentár