Prehlásenie zakladateľov USP a družby Slovan – Brno (aktívne obdobie 1990-2007)

Skupina USP bola založená začiatkom 90. rokov v kedysi legendárnej krčme Gemer. Oficiálny začiatok USP je stanovený na rok 1992, kedy bola prvýkrát vyvesená vlajka USP na zápase Slovana a to priamo u najväčšieho rivala v Trnave. V tomto období neexistovali organizované bitky, ale iba príležitostné pred štadiónom, na parkoviskách, či na štadióne. V období ešte federálnej ligy neboli vybudované žiadne priateľské, či kamarátske vzťahy s Brnom. Ale ako sa píše, doba sa mení, ľudia sa menia a aj u nás nastala výmena vedenia USP. Nové vedenie USP v roku 1998 stálo za založením družby s Brnom. Zakladajúca generácia z rokov 1990 zo začiatku nenachádzala pochopenie pre túto družbu, avšak rešpektovala a akceptovala rozhodnutie nového vedenia USP. A to práve na základe toho, že predchádzajúca generácia už nebola toľko aktívna na bojovom poli a prenechala aktivitu mladším. Postupom času sa družba stala na určité obdobie nedobytnou družbou v Česko-Slovensku. Vznikli nádherné priateľstvá a kamarátstva, ktoré trvajú aj dodnes. Čas sa mení, ľudia sa vymieňajú a život ide ďalej.

Preto reagujeme na vyhlásenie – https://www.facebook.com/Ultras-Slovan-422978104544334/, ktoré v žiadnom prípade nezachytáva založenie USP, založenie družby, či začiatky naberania sily na družbe. Toto vyhlásenie zachytáva vedenie USP z obdobia od roku 2010 – 2015. Aj napriek tomu, že počas obdobia 2010 – 2015 vedenie USP naďalej rozvíjalo vynikajúce obojstranné vzťahy medzi Slovanom a Brnom, nemajú žiadne oprávnenie sa vyjadrovať k zakladaniu skupiny USP alebo aj k zakladaniu samotnej družby. V roku 2016 nastáva ďalšia zmena vo vedení USP, ktoré sa vyvíja až do dnešného.

Chceme napísať, že nás veľmi mrzí ukončenie vyše 20-ročnej družby, kedy aj starší chalani z 90.rokov, ktorí na začiatku družby boli proti, si nakoniec našli vzťah k tejto družbe a našli si množstvo kamarátov a priateľov. Mrzí nás koniec družby, pretože práve v začiatkoch tejto družby nás podpora z Brna postavila na nohy a vďaka družbe sme začali pravidelne vyhrávať nad naším nepriateľom z Trnavy. Legendárne bitky, legendárne oslavy, legendárne priateľstvá…
Avšak nie sme už dávno aktívni, presne rovnako ako vedenie USP z rokov 2010-2015. A práve preto môžeme iba vyjadriť ľútosť nad tým, že to takto dopadlo. Že si súčasné generácie Slovana a Brna nenašli bližšie vzťahy, bližšie aktivity a bližšie priateľstvá. Že si navzájom nevedeli vysvetliť veci, že dostatočne nehľadali riešenia ako prekonať „krízu“, až sa nakoniec rozišli. Rozchod bol na spadnutie a je úplne nepodstatné, kto urobil a zverejnil tento krok ako prvý.

Či sa to nám páči alebo nepáči, karty v rukách majú vždy iba tí, ktorí sú aktívni na bojovom poli. Tak ako ich mali chalani z USP v rukách v 90.rokoch a založili USP a rozvíjali ho, tak ako ich mali chalani z USP v rukách v roku 1998, kedy založili družbu, tak ako ich mali chalani v rukách v období rokov 2010-2015 a hrdo reprezentovali USP, tak teraz majú karty v rukách chalani z USP v roku 2020. Toto treba akceptovať a rešpektovať.

Preto sme názoru, že ukončiť činnosť USP a zakázať niesť meno USP aktuálnej generácie nemá právo ani generácia z 90.rokov, ani generácia vzniku družby, ani ďalšie generácie. Zánik USP môže nastať vtedy, ak aktuálna a činná generácia sa tak rozhodne a nenájde sa nová generácia, ktorá by prevzala kormidlo a udávala smer. USP TU BOLO, JE A VERÍME, ŽE BUDE!

Na záver chceme úprimne pozdraviť našich priateľov a kamarátov z Brna! Vždy a kedykoľvek budete našimi vítanými hosťami, presne tak ako to bolo doposiaľ!

Na aktuálne vedenie USP apelujeme, že tak ako rešpektujeme ich rozhodnutie o ukončení družby (aj keď s nevôľou), tak aby oni rešpektovali a akceptovali naše dlhoročné priateľstvá a kamarátstva s Brnom!

Zakladatelia USP a družby Slovan – Brno (obdobie 1990 – 2007)

 

Pridaj komentár