Žreb ME 2016, Ligy majstrov a Európskej ligy

V priebehu pár dní sme boli svedkami troch dôležitých žrebovaní, žrebovali sa skupiny ME vo futbale, ktoré sa začínajú 10. júna vo Francúzsku, ďalej sme spoznali osemfinálové dvojice Ligy majstrov, ktoré sa stretnú proti sebe v polovici februára a žrebovalo sa aj šestnásťfinále Európskej ligy, v ktorom nás čaká taktiež niekoľko zaujímavých zápasov.

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY – FRANCÚZSKO 2016
Nás teší, že na šampionáte bude bojovať o úspech aj slovenský národný tím, žreb skupiny nám doprial Anglicko, Wales a Rusko, čo nie sú ľahkí súperi, ale šancu na úspech určite máme. Veľmi zaujímavý bude najmä zápas tejto B-skupiny, Anglicka s Ruskom, na ktorý sa už Angličania ako aj Rusi veľmi tešia. My sme zaregistrovali, že na šampionát sa chystajú aj niektoré slovenské fanúšikovské tábory, niektoré na štadión fandiť, niektoré iba do ulíc dovolenkovať, viac o tejto téme prinesieme v blízkej budúcnosti.

V A-skupine domáce Francúzsko narazí na Rumunsko, Albánsko a Švajčiarsko, v C-skupine sa stretne Nemecko s Ukrajinou, Poľskom a Severným Írskom, podľa nás najatraktívnejšia skupina po fanúšikovskej stránke, prečo, to asi nemusíme písať. V skupine D naši českí susedia zabojujú so Španielskom, Tureckom a Chorvátskom, v E-skupine sa stretne Belgicko s Talianskom, Írskom a Švédskom a v poslednej F-skupine si zahrajú proti sebe Portugalsko, Island, Rakúsko a Maďarsko.

Šampionát sa odohrá na desiatich štadiónoch: Bordeaux, Lens, Lille, Lyon, Marseille, Nice, St.Etienne, Toulouse a v Paríži na Parc des Princes a St.Denis, čo je francúzskym národným štadiónom. Slovenská reprezentácia odohrá svoj úvodný zápas skupiny v sobotu 11. júna o 18:00 v Bordeaux, kde nastúpi proti reprezentácii Walesu. Potom sa presunie do Lille, kde v stredu 15. júna o 15:00 nastúpi proti ruskej reprezentácii a v pondelok 20. júna sa v St. Etienne stretneme v zápase s Anglickom. Zápas má výkop o 21:00.

Verme, že naši chalani sa vo Francúzsku o úspech pobijú a aj keď to bude ťažké, minimálne zo skupiny postúpime!

2317724_w1

LIGA MAJSTROV
V pondelok sa žrebovali aj osemfinálové dvojice Ligy majstrov a žreb nám priniesol veľmi zaujímavé zápasy. Veľmi atraktívnym bude určite súboj Arsenalu s Barcelonou, ďalej PSG verzus Chelsea, Juventus sa stretne s Bayernom Mníchov a zaujímavý bude aj duel AS Rím – Real Madrid. Belgický Gent sa ďalej stretne s Wolfsburgom, PSV Eindhoven s Atleticom Madrid, Benfica so Zenitom Petrohrad a na záver, Dynamo Kyjev zabojuje o postup do štvrťfinále v súboji s anglickým tímom Manchester City.

Úvodné zápasy sa odohrajú 16. februára 2016 v Paríži a Lisabone, 17. februára v Gente a Ríme, ďalšie štyri zápasy o týždeň neskôr. Pripomenieme, že finále tohto ročníka Ligy majstrov sa odohrá 28. mája v Miláne na štadióne San Siro.

2318657_UltraWide

EURÓPSKA LIGA
V úvode týždňa sme sa dozvedeli aj dvojice šestnásťfinále Európskej ligy, prvé zápasy sa odohrajú 16. resp. 18. februára, odvety sú na programe o týždeň neskôr. Podľa nás, najatraktívnejší súboj sa odohrá medzi Borussiou Dortmund a FC Porto. V ohni majú svoje želiezko aj naši českí susedia, pražská Sparta zabojuje o postup do osemfinále s ruským Krasnodarom. Do Nemecka sa vráti Jürgen Klopp, ktorý s Liverpoolom zvedie boj o postup v Augsburgu. Veľmi zaujímavý bude aj súboj St. Etienne s Bazilejom a sledovať budeme aj turecké tímy, Fenerbahce sa stretne s Lokomotivom Moskva a Galatasaray s Laziom Rím. Ostatné dvojice si môžete pozrieť nižšie na obrázku.  Finále Európskej ligy sa odohrá 18. mája v Bazileji.

279560f8-a25f-11e5-a4f7-f80f41fc63ce

15/12/2015
Foto: internet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

UM WEAR | e-shop • zákazková výroba • grafikaAk hľadáš výrobu kvalitného oblečenia a suvenírov pre športové kluby a fanúšikov, tak už nehľadaj.