Žiadosť, poďakovanie a prianie na úvod sezóny

Spolu s úvodným kolom jesennej časti futbalovej Fortuna ligy odštartoval kopec práce aj v redakcii Ultras-Magazine.com, kde sa budeme pre vás fanúšikov snažiť pravidelne publikovať množstvo noviniek, fotoreportov a samozrejme pokračovať budeme aj v tradičných sumároch kola.

Zbieranie podobného materiálu býva najmä v našich končinách obzvlášť obtiažne, chceli by sme sa teda obrátiť na vás fanúšikov so žiadosťou o zasielanie informačného materiálu, či už fotiek, videí alebo informačných reportov zo zápasov, prípadne ich aspoň publikujte na svojich stránkach, ktoré každodenne sledujeme. Už sa nám totiž stalo, že ste nám písali do správ, prečo nezdieľame fotografie vašej skupiny, no pritom nikde na internete fotografie vašej skupiny neboli, čiže platí pravidlo, že keď nám ich ani nepošlete, ani nikde nezverejníte, nemáme ich ako zdieľať… A to máme v tíme špičkových hackerov, čo vypátrajú všetko :).

Fotografie sú najobľúbenejší spôsob prezentácie a preto sme už počas minulej sezóny začali hľadať fotografov v prvoligových mestách, ktorí majú radi futbal a zároveň radi fotia a chceli by si vyskúšať fotenie z hracej plochy. Pre niekoho nevýhodné, pretože ho futbal nezaujíma a nemá to zaplatené, pre niekoho radosť byť na ihrisku, sledovať futbal a zároveň si takto rozšírovať svoje portfólio. Napriek tomu, že dnes je v každom meste 17 555 facebook stránok s názvom “xxx photographer”, takýchto fotografov sa nám v sezóne 2015/16 podarilo zohnať iba štyroch. Pred novou sezónou 2016/17 sme opäť spustili pátranie, nech rozšírime rady “UM photo teamu” a podarilo sa nám síce získať ďalších pár fotografov, no stále nemáme pokrytú celú súťaž, preto ak poznáte vo vašom okolí niekoho, kto by sa rád takto podieľal na prezentácii fanúšikovskej scény na Slovensku, veľmi radi ho privítame.

Na predošlé slová či vety nadväzuje aj poďakovanie, ktoré by sme chceli venovať všetkým klubom, ktoré s nami začali spoluprácovať na propagácii fanúšikovských skupín a to hlavne dvoma spôsobmi. Ten prvý spôsob – udelenie celosezónnej akreditácie pre našich fotografov alebo spôsob druhý – klubový fotograf zakomponoval do fotoreportov zo zápasu aj fotografie fanúšikov. Bohužiaľ, sme na Slovensku a nie všetko je tak jednoduché a nie každá maličkosť je maličkosťou, preto z niektorých klubov ešte vyjadrenia neprišli (po x mailoch, telefonátoch) a jeden klub dokonca spoluprácu z nezmyselných priam smiešnych dôvodov zamietol, napriek tomu, že mu bolo prizvukované, že my to nerobíme pre seba, oni by tiež nemali a malo by sa robiť všetko pre fanúšikov.

Portál UM prejde v blízkej budúcnosti rekonštrukciou, ako sme spomenuli, v pláne máme aj spustenie fóra a predaj špičkových produktov/fanúšikovských suvenírov z našej dielne, z ktorých by sme chceli pokryť nákup foto/video techniky, platby týkajúce sa webovej stránky (hosting, doména, prerábky…) atď.. Poďakovanie patrí teda aj tým, ktorí sa naposledy zapojili do zbierky a sumou 5,50€ nás podporili, za čo sme sa im odvďačili kvalitnými ponožkami z našej dielne a sme veľmi radi, že na ne neprišiel ani jeden negatívny ohlas. Ak by mal ešte niekto o ne záujem, stačí napísať.

Na záver by sme chceli popriať všetkým fanúšikom, nech ich počas celej sezóny sprevádza chuť, energia a dostatok financií na absolvovanie čo najväčšieho počtu zápasov svojho tímu a samozrejme čo najmenej problémov s príslušníkmi PZSR.

S pozdravom
tím Ultras Magazine

Pridaj komentár