Winter Classic: HC 05 Banská Bystrica – HKm Zvolen (03.02.2019)

V prvú februárovú nedeľu sa oči všetkých hokejových fanúšikov upriamili na jedinú udalosť, ktorou bol zápas pod holým nebom medzi Banskou Bystricou a Zvolenom.

Winter Classic bol okorenený aj tým, že išlo o derby a súboj o prvé miesto v tabuľke aktuálneho ročníka. Na zápas sa teda patrične pripravili i obe fanúšikovské skupiny. Tie sa prezentovali vo veľmi zlom počasí skutočne výborne a zápasu dodali ten správny šmrnc.

K dizpozícii máme i report hostí:
“Na zápas storočia sa rozhodneme vycestovať špeciálnym vlakom, ako tomu bývalo za starých čias, keď nám ešte v Bystrici bolo umožnené zúčastniť sa výjazdu vo väčšom počte. Aj napriek nepriaznivému počasiu sme milo prekvapení počtom okolo 800 ľudí, ktorí pochodovali mestom nášho najväčšieho rivala. Pred štadiónom odpaľujeme prvých 30 bengálov a všetko nasvedčuje tomu, že ani počasie nebude brániť obrovskej zábave. V sektore sa nás nakoniec nazbiera zhruba 1800-2000 a do fandenia sa od začiatku zapájajú všetci zúčastnení. Pri prvom choreu si pripomíname všetky znaky, ktoré náš klub v histórii zdobili. V tretej tretine vyťahujeme ešte jedno družobné choreo, ktorým chceme vyjadriť vďaku chalanom z poľského Zwolena za ich podporu. Po víťaznom zápase vypuknú obrovské oslavy, odpaľuje sa pyro a my, síce mokrí, ale spokojní, sa vraciame domov. Je*ať Iskru!”

Foto: Mirec Pobis Photo, hokej.sk, Ultras Zvolen


Pridaj komentár