Wacker Innsbruck – LASK Linz

Picture

Ešte v piatok v predohrávke druhej najvyššej rakúskej súťaže sa odohral zaujímavý zápas medzi Wacker Innsbruck a LASK Linz. Hostí vycestovalo 250 a čo nás najviac zaujímalo, že legálne odpálili pyro. Áno, čítate dobre, nejde o žiadny žart. Ako je to možné, sa dozviete v článku.

Ako je spomenuté vyššie, fanúšikovia LASK Linz vycestovali na piatkovú predohrávku do Innsbrucku v peknom počte, približne 250 fans. Okrem toho, že celý zápas hlasito fandili a tak sa spolu s domácimi priaznivcami postarali o skvelú atmosféru, odpálili aj pyrotechniku a nikto z nich nebol za to potrestaný alebo pokutovaný.
Ako vidíte na tomto zábere, fanúšikovia Linzu stoja v kuklách pred sektorom a odpaľujú pyro. Tento moment nás zaujal a tak sme sa snažili zistiť, čo sa to u našich susedov vlastne deje. V rozhovore s fanúšikom Rapidu Viedeň sme sa dozvedeli, že v Rakúsku majú zákon, ktorý umožňuje legálne použiť pyrotechniku na štadióne, no musí to byť všetko vopred ohlásené a dokonca zaregistrované. Ako príklad uvedieme tento moment z Innsburcku. 

Fanúšikovia Linzu museli prísť k usporiadateľskej službe, museli im oznámiť aké pyro, v koľkej minúte a museli predložiť doklad totožnosti, o tom, že kto vlastne to pyro „odpáli“. V Rakúsku sa teraz „bijú“ dve skupiny, jedna tvrdí, že to je proti ultras mentalite a nikdy na také niečo nepristúpi a druhá skupina to víta ako ústupok a prvý úspech v boji za legalizáciu pyra. 

Fotoreport:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *