Vyjadrenie BWC k odhláseniu Spartaka Myjava zo súťaže

Včera v poobedňajších hodinách vedenie klubu Spartak Myjava vypustilo do sveta informáciu, že k dňu 1. januára 2017 sa A-tím odhlási z Fortuna ligy. Dôvodov má byť viacero, celé vyjadrenie vedenia klubu si môžete vypočuť vo videu na konci článku. Pár hodín na to vydali vyhlásenie aj fanúšikovia z Black-White Crew, celé znenie tohto vyhlásenia si môžete prečítať nižšie:

“KONČÍME V PRVEJ LIGE

Ako určite viete náš klub Spartak Myjava sa odhlásil z najvyššej súťaže. Táto súťaž (nazývaná aj Ožran liga, Slovan liga, skorumpovaná liga, Žumpa liga atď.) bola pre nás krásnym dobrodružstvom, pri ktorom sme zažili nezabudnuteľné zážitky, spoznali množstvo kamarátov, precestovali sme Slovensko a zaradili sme sa medzi najlepšie kluby na Slovensku.

Celá cesta do tejto haha ligy bola ako z filmu. Tí, ktorí sme boli jej súčasťou budeme na ňu spomínať do konca života. V inej krajine, kde je futbal na vyššej úrovni by bol natočený o tomto film. Táto smiešna liga by nám ale mala chýbať. Alebo nemala? Pozerať sa na to, ako mecenáši posúvajú isté kluby na popredné miesta a ako si ,,odborníci” zo zväzu hrajú niekoľko rokov svoju hru na úkor klubov, ktoré sa snažia to tu zmeniť a prilákať ľudí na štadióny je smiešna, trápna, tragická. Na druhej strane, prišli k nám obrovské kluby ako Slovan Bratislava… je to predsa obrovský klub uznávaný v Európe nie? Dávali to v TA3,t ak to musí byť pravda a my ,,sedliaci z dediny” sme celí hotoví z toho, že klub nadupaný najlepšími Slovákmi zavíta do tejto ,,dediny”.

Alebo nie sme ? 
No nie! Môžeme sa vykašľať na celý zväz, na celý Slovan, na celú trápnu ligu, keď ste nás brali ako menejcenných, keď sme pre vás boli odpad a sedlaci, keď ste sa smiali našim plánom a predstavám, ale pozrite sa, čo tu Myjava dokázala spraviť za tých 5 rokov? Všetci, ktorí ste sa nám smiali, tak ste sa veľmi rýchlo dosmiali. Mali sme jeden z najmenších rozpočtov v lige a jedno z najlepších umiestnení v lige! To je asi trochu problém, že páni s kravatami? Vždy sme si chceli zachovať svoju identitu a vždy sme chceli, aby nás futbal bavil. Ale ako nás môže baviť, keď je tu všetko cielene proti nám?! 

Tu treba vyzdvihnúť naše vedenie, ktoré sa nepoddalo zväzu a tvrdo stálo za svojimi rozhodnutiami, ktoré chápeme. Ďakujeme majiteľovi za to, že vybudoval štadión, mužstvo a že dával svoje financie do myjavského futbalu aj keď vôbec nemusel. Stojíme v tomto za vedením.
Čo sa týka BWC, zatiaľ sa nevieme oficiálne vyjadriť k našej aktivite v budúcnosti.
Nikdy ťa neopustíme a vždy budeme za tebou stáť, či budeš v prvej alebo v poslednej lige. ĎAKUJEME ZA VŠETKO! NÁŠ KLUB A NÁŠ SVET NEZNIČÍTE!”

Zdroj: B.W.C- Black-White Crew
21/12/2016

 

Pridaj komentár