Vo svete sa rušia zápasy alebo sa hrajú bez divákov. A čo Nový Zéland?

Veľmi vzácny pohľad sa naskytol v nedeľu ráno nášho času na zápas nie futbalový či hokejový, ale na svoje si prišli milovníci rugby.

Na Novom Zélande sa odohral priateľský zápas v rámci šampionátu Bledisloe Cup medzi domácimi rugbistami z Austrálie. Tento atraktívny súboj si nechcelo nechať ujsť množstvo fanúšikov a veru ani nemuselo.

V čase zápasu bol na Novom Zélande totiž iba jeden nový prípad pozitívne testovaného na koronavírus, a to osoba, ktorá pricestovala lietadlom z Indie.

Ako sa vyjadril novozélandský minister zdravotníctva:
,,Náš celkový počet potvrdených prípadov covid-19 je 1874. Celkový počet aktívnych prípadov je teraz 39 – všetko sú to importované prípady. Neexistujú žiadne aktívne prípady v našej komunite. V deň zápasu sa vykonalo 3809 testov a situácia v krajine je taká, že nikto z pozitívne testovaných nepotrebuje zdravotnú starostlivosť.”

Celkovo sa v 4,88 miliónovej krajine urobilo už viac než milión testov, opatrenia boli veľmi prísne a obmedzujúce. Ako sa však hovorí, po každej búrke vyjde slnko, inak tomu nie je ani na Novom Zélande, obmedzenia pominuli a život sa vracia do normálneho režimu.

 

Dôkazom toho je aj spomínané rugby derby, ktoré na štadióne vo Wellingtone mohlo sledovať až 31 000 divákov. Ľudia baviaci sa opäť športom budú mať príležitosť si ho vychutnať i tento víkend. V nedeľu o 5:30 nášho času sa odohrá druhé stretnutie týchto súperov, tentokrát v Aucklande.

Auckland bol ešte v auguste veľkým ohniskom šírenia sa nákazy, situácia sa však zmenila a dnes je na derby predaných 40 000 vstupeniek.

Asi by si mohli niektoré krajiny brať z predstaviteľov Nového Zélendu príklad, ako sa efektívne bojuje proti vírusom.

Foto: internet


Pridaj komentár