Valenciennes FC – RC Lens (10.11.2018)

Zatiaľ, čo v takej Opave boli policajti na derby stretnutie s Ostravou dostatočne pripravení, to isté sa nedá povedať o ich francúzskych kolegoch, ktorí tak trochu podcenili lokálne druholigové derby medzi Valenciennes a Lens.

Obe mestá od seba delí necelá hodinka cesty a hostia navyše bojujú tento rok o postup do najvyššej súťaže, dalo sa teda očakávať, že do Valenciennes pricestuje početná výprava žlto-červených a medzi nimi aj nejakí tí “stavbári” na rekonštrukciu rôzneho druhu.

No a tak aj bolo, stavbári nečakali na nič a hneď po príchode do Valenciennes si to namierili do krčmy domácich, kde trošku zrekonštruovali terasu.

Zápas mimochodom vyhrali domáci 4:2, hralo sa v búrlivej atmosfére, padli dve červené karty a v preplnenom sektore hostí (cca 6000 fanúšikov) sa objavila opäť skupina stavbárov a zjavne tentokrát prísne normy nespĺňali sedačky, museli ísť teda jednoznačne von. Nepokoje zo štadióna sa presunuli aj po zápase do ulíc, prebehlo ešte niekoľko menších potýčiek, v tomto prípade už bola polícia “zmobilizovaná”.

Foto: Red Tigers Lens 1994 Officiel, internet


Pridaj komentár