V Žiline po novom opäť bez atmosféry, ultras končia!

Koncom mája bolo v Žiline medzi futbalovými fanúšikmi asi najdiskutovanejšou témou “Severná tribúna”. Klub údajne na podnet polície musel zatvoriť “domov” domácich ultras a až v týchto dňoch sa rozhodovalo, čo bude ďalej.

Už v pondelok 28. mája písali Žilinčania na svojej stránke, že po prvom stretnutí s klubom to veru ružovo nevyzerá, maličkú nádej živili v sebe všetci fanúšikovia ešte týždeň a dnes prebehlo druhé stretnutie s klubom, v ktorom sa však predstavitelia skupiny dozvedeli presne to, čoho sa obávali najviac. Klub nepristúpil na návrh ultras (prehodiť sektor hostí na kraj východnej tribúny a “ultrasákom” ponechať sever), a tak máme o ďalší aktívny tábor na Slovensku menej.

Dnes na oficiálnej facebook stránke totiž nevyhlásili bojkot, ako tomu bolo pred rokmi, ale nazvali to úplným koncom skupiny Ultras Žilina, pod ktorou sa združovali všetci fanúšikovia.

V boji o sever podporili Žilinčanov aj tábory fanúšikov z iných slovenských klubov ako napríklad Trenčín, Trnava či Ružomberok, je teda smutné, že práve vedenie MŠK sa rozhodlo, tak ako rozhodlo a ponechať sektor hostí na severnej tribúne je pre nich prirodzenejšie, než podporiť vlastných fanúšikov.

Čo dodať?


Pridaj komentár