UM dražba dresov | poteš seba, pomôž iným

Ultras Magazine mnohí ľudia poznajú iba ako obyčajnú stránku, ktorá mapuje ultras dianie na Slovensku a vo svete. V skutočnosti je UM však komunitou, do ktorej patria všetci fanúšikovia, ultras i športovo ladení fanatici.

My všetci tvoríme komunitu ľudí, ktorá a stará nie iba o obsah tejto stránky, ale podieľa sa aj atmosfére na športových štadiónoch. Či na futbale, hokeji, basketbale, hádzanej alebo inde, je to jedno, sme to my, kto dodáva energiu hráčom, kto vie zmobilizovať mesto k vyššej návštevnosti a sme to my, kto prináša farby do čiernobielych zápasov.

Napriek neutíchajúcemu očierňovaniu značky “Ultras”, sme už neraz dokázali, že keby si aspoň polovica z tých, čo prstom ukazujú, správala tak ako my, boli by pre našu spoločnosť prospešnejší. Už neraz sme pomohli ľuďom v núdzi, rôznymi zbierkami, darovaním krvi, vianočné či mikulášske akcie v detských domovoch a nemocniciach, pomoc starým ľuďom a samozrejme i našej prírode či zvieratám.

Rozhodli sme sa takéto aktivity z osobných životov preniesť do UM a veríme, že to bude mať úspech. Možno nie v úvode, ale časom si to miesto na sociálnej sieti určite nájde. Dôvod je jednoduchý, ako osoba môžem pomôcť jednému, možno dvom, ako komunita môžeme pomôcť viacerým.

Pôjde o pravidelné akcie s dôrazom na transparentnosť, aby mal každý istotu, že jeho pomoc smerovala skutočne tam, kde ju bolo treba. V prvej akcii pomôžeme deťom s rôznymi zdravotnými komplikáciami, podľa počtu vyzbieraných financií sa uvidí, koľkým zariadeniam či deťom budeme môcť pomôcť, no ak by sme čo len jednému vyčarovali úsmev na tvári, prípadne zmiernili bolesť, akciu budeme považovať za úspešnú.

Ďalej by sme chceli organizovať ďalšie akcie, z ktorých financie poputujú na zvieracie útulky a na podporu organizácii, ktoré sa starajú o našu prírodu.

Prvou akciou organizovanej v tomto mesiaci (júl) bude dražba dresov, ktoré nám poskytli samotní hráči alebo kluby. Táto ako aj iné dražby bude prebiehať jednoducho, v časovom intervale 15 dní budete môcť v albume na našej facebook stránke pridávať sumu (€) prostredníctvom komentáru ku konkrétnej fotografii dresu. V prípade, že by niekto nemal záujem o dres alebo napriek prehre v dražbe by chcel venovať € na túto charitatívnu činnosť, môže požiadať o číslo účtu a odošle finančné prostriedky s poznámkou “drazba” na náš účet, ktorého výpis na konci mesiaca na požiadanie zverejníme každému z fanúšikov.

Možno sa táto akcia nestretne s úspechom a možno áno, za pokus však nič nedáme, je to iba v našich rukách.

LINK NA FOTOALBUM S DRAŽBOU: KLIKNI TU!

Za podporu a spoluprácu pri prvej akcii ďakujeme klubom Slovan Bratislava, MŠK Žilina, Spartak Trnava, FC Nitra, FK Senica, ŽP Šport Podbrezová, AS Trenčín a úprimné ďakujem si zaslúžia aj Jano Greguš, Denis Vavro, Robo Mazáň, Jakub Paur či Filip Holec. 

Pridaj komentár