AS Trenčín – Železiarne Podbrezová (12.08.2017)

Na domácom trávniku sa v tejto sezóne z víťazstva ešte netešili a zo štyroch kôl získali iba štyri body. Reč je o futbalistoch AS Trenčín, ktorí napriek mladému mančaftu zaostávajú za očakávaniami a trochu prebudiť sa ich pokúsili aj miestni ultras, ktorí si na sobotňajší zápas s Podbrezovou pripravili transparent “FIRST YOU FIGHT FOR RED & WHITE THEN YOUR STAR CAN RISE & SHINE”.

AS s Podbrezovou pred 2181 divákmi iba remízoval 1:1, čo si vynútilo pozápasovú akciu, o nej sa dočítate v reporte domácich:

,,Po nelichotivých výsledkoch, predvádzanej hre, ale hlavne po nepresvedčivých a ležérnych výkonoch väčšiny mužstva (česť výnimkám) sme na zápas s Podbrezovou pripravili hráčom odkaz s jasným posolstvom a v angličtine, aby tomu rozumeli všetci:
“FIRST YOU FIGHT FOR RED & WHITE THEN YOUR STAR CAN RISE & SHINE”
Ak sa chcú hráči presadiť a postupom času sa predať do lepších klubov a líg, v prvom rade musia makať a odvádzať 100% výkony v drese AS Trenčín, hájiť naše farby, byť hrdý na logo na hrudi a niečo s klubom dokázať, ako tomu bolo po minulé roky, kedy sme aj medzi hráčmi zo zahraničia našli silné osobnosti a srdciarov!
Transparent prezentujeme s nástupom hráčov na ihrisko, celý prvý polčas visí na plote a vyťahujeme ho aj pri pozápasovej “ďakovačke”. Hráči si radi prídu po vydarenom zápase pre uznanlivé potľapkanie po pleci, radi si prídu s nami podať ruky, vypočuť si slová chvály a poďakovať za podporu, tentokrát však poslali naším smerom len pozdravy z diaľky a evidentne sa za nami prísť neunúvali. Preto sa spontánne rozhodujeme si na nich počkať pred kabínami, aby sme s nimi prehodili pár slov a predostreli im náš pohľad na vec. Nakoniec nabralo odvahu prísť za nami na debatu len 8 chlapov na čele s Peťom Kleščíkom, no veríme, že naše slová bude ako správny kapitán referovať aj s ostatnými celej kabíne a padnú na úrodnú pôdu, nakoľko pohľady prítomných boli veľavravné, aj keď ústa mlčali. Nebudeme tolerovať laxný prístup k svojej práci, za ktorú sú hráči platení (a že niektorí naozaj dobre) a pre ktorú sú tu v Trenčíne, nie pre nočný mestský život. Prehrať sa dá, aj remizovať so súperom, ktorému sme bežne nakladali 3-4 kusy, ale fanúšik musí vidieť bojovnosť, prepotené dresy a srdce! Ak chce byť niekto hviezdou, ako to docieli, keď nežiari už tu..?”

Foto: Trenchtown Gangsters – Ultras Trenčín


Pridaj komentár