Tipsport liga: 10. až 15. kolo

Ďalšie kolá Tipsport ligy priniesli derby Žiliny s Martinom, tradične v dobrom svetle sa prezentovali fanúšikovia Nitry, v Banskej Bystrici sme mohli vidieť spoluprácu hokejových a futbalových ultras na zápase s Košicami. „Veselo“ bolo aj na zápasoch nižších líg. Zápas Humenného v Michalovciach skončil napadnutím jedného z hosťujúcich fans miestnou SBS-kou, viac sa dočítate v reporte Humenčanov.

MHC Martin – HK Dukla Trenčín

mt_tn

HKM Zvolen – HK Poprad

zv-pp

MsHK Žilina – HC Košice

Report Žilina: „Sériu šiestich domácich zápasov v rade sme odštartovali v súboji s majstrovskými Košicami. Vstup do zápasu mali lepší práve hostia, ktorí sa v 13. minúte prvej tretiny ujali vedenia 1:0. Naši postupne zvyšovali tempo, čoho výsledkom bolo vyrovnanie z hokejky Stupku. V riadnom hracom čase sa nám už výsledok otočiť nepodarilo, keď sme nastrelili tyčku len pár sekúnd pred záverečným klaksónom. Všetko sme si vynahradili v predĺžení, v ktorom rozhodol o výhre 2:1 opäť Václav Stupka. V kotli sa zišlo okolo 110 fanatikov a support bol hlavne v prvej tretine žalostný. Aj kvôli skoršiemu začiatku stretnutia sa kotol poriadne zaplnil až v polovici zápasu, čo sa následne prejavilo aj na atmosfére. Tretia tretina sa už niesla v tradičnom “fanatickom duchu”, pridávali sa aj ostatné  tribúny a v našom sektore sa odprezentovala aj menšia kartónovačka s rokom založenia nášho klubu. Po zápase sme si spolu s hráčmi vychutnali už štvrtú výhru v rade. Tí si ďakovačku naozaj užívali. Skákali, spievali, tancovali. Radosť pozerať! Ďalšie radostné chvíle si môžme vychutnať už v nedeľu, kedy nastúpime proti Piešťanom.“

MsHK Žilina – ŠHK 32 Piešťany

Report Žiliny: „Piata výhra v rade! Naši hokejisti si poradili aj s Piešťanmi a vyhupli sa už na 5. miesto v tabuľke. Hráči majú formu, hokej ich baví a to sú výborné správy pred dlhoočakávaným susedským derby s Martinom. Náš výkon už taký oslnivý nebol. Zachránila ho až tretia tretina. Až v nej sme už ukázali, prečo nás volajú FANATICI! Počet v kotli bol okolo 100 ľudí, celková návšteva okolo 1000. Do fandenia sa zapájal aj zvyšok štadióna, čo nás opäť teší. Spoločná ďakovačka s hráčmi sa niesla nie len v znamení víťazného zápasu s Piešťanmi, ale aj nadchádzajúceho derby s Martinom. Hráči odprezentovali transparent: “VŠETCI NA DERBY!” a spoločne sme si zaspievali Neďaleko od Žilinyyy.. ;-) ŽILINA OLÉÉÉ!!“

MsHK Žilina – MHC Martin

Report Žiliny: „Derby s Martinom prinieslo zaplnený štadión, deväť gólov a vynikajúcu atmosféru, o ktorú sa staralo takmer 500 fanatických kotolníkov už od úvodného buly. Keď už v 2. minúte zápasu strelil náš prvý gól Valášek, celý štadión bol vo vytŕžení. Nikto si ani len nepripúšťal, že by derby skončili inak ako výhrou. Šiesta minúta však priniesla dva zlepené góly Martina a keď o pár minút pridali aj tretí vyzeralo to už zle. Naši hráči dreli, bojovali, no prílišne chcenie bolo v tomto zápase skôr naškodu. Keďže Martinčania poľahky pridali ďalšie tri góly, kým naši len dva, zrodila sa naša prvá domáca prehra v pomere 3:6. Napriek nepriaznivému stavu šlapal kotol na jednotku.  Opisovať to je zbytočné, radšej pozrite video. Na zápas sme si pripravili aj niekoľko prezentácií. V kotli sa objavil transparenty ako “NEMEČEK VON” či “REFUGEES GO HOME”. V druhej tretine bola odprezentovaná kartónovačka: pismeno F – doplnená o transparent “ŽILINSKÍ FANATICI – PÝCHA ŽILINSKÉHO KRAJA!”, ktorá úplne nevyšla ako mala. Poučenie do ďalšieho boja.. Po zápase prebehla ďakovačka, ako po vyhratom zápase. Hráči zápas neodflákli, my sme sa bavili, tak čo! Medzi ďakovačkami prebehla ešte menšia strkanica s SBS-kou, ale už sme zas kamaráti :)) Sedliakov bolo v sektore okolo 150, plus asi 50 sedelo vedľa. Opäť neohúrili, prezentovali sa už tradične prijebaným transparentom, no pochvala za spoločné skandovanie “NEMEČEK VON!” Toľko k derby, tešíme sa na ďalšie ;-)“

HC 05 Banská Bystrica – MHC Martin

Report Bystrica: „Na zápas s Martinom sa nejako extra nepripravujeme. Mnohí z nás sú už na štadióne v celkom slušnom predstihu a tak si popíjame kofolku a nejaké to pivko (teda ak sa ten corgoň dá nazvať pivom). pomaly sa blíži začiatok zápasu a na náš údiv sa zbiera aj celkom slušná kôpka ľudí. v diaľke sme zahliadli aj nejaké tie martinské šále a dresy takže sme vedeli že na zápase nebudeme sami. Martinčania sa dovalili ak som si dobre všimol na dvoch mikrobusoch nejakom tom aute a niekoľko ich došlo aj vlakom.  Zápas celkom schopný support na oboch stranach priemer. Čo ma zasa raz pobavilo bol ich slávny pokrik kde máte vlajku. Je smutné že fanúšikovia ktorí s tým nemajú nič spoločné sa budú hrdiť cudzím perím keďže o našu vlajku sme nerozvážnosťou prišli nie vďaka ich „fanklubu“ ale mladým UMT. Každopádne na to vykrikovať sprostosti hrdinovia boli. Zápas vyhrávame a povedali sme si že ideme trošku pozdraviť tú sedlač na železničnú stanicu za ich mega hrdinské výkriky. Z tejto strany musím však sklamane skonštatovať že tí ktorí na to jednoducho nemajú nech sa neserú do týchto veci a myslím tým ľudí z nášho kotla pretože ísť do niečoho nejakí 15 ti a v skutočnosti sa aktívne zapojíme len 6 ti je choré.  Ďalšia vec ktorá ma udivuje je ako Martinčania zrazu začali vyplakávať že suvenír sme si požičali vraj od postihnutého. Nuž je zaujímavé ako na Slovensku hrdinské tábory ako napr. Martin potom plačú a vylievajú si srdiečka policajtom a ukazujú na každého že je postihnutý alebo je to malé dieťa alebo neviem čo. Týmto pádom ste v Martine postihnutí zrejme všetci. Všetci na Slovensku plačú, že Slovenská scéna upadá ale keď sa niečo zázrakom aj malé udeje už každý má nejaké výhovorky. Ak máte schyzofréniu tak sa dajte liečiť ale neprovokujte a neserte sa do sveta do ktorého nepatríte. Hold vzdávam dvom chalanom z MT ktorí si snažili šál vziať nazad. Toľko k zápasu s MT.“

MsHK Žilina – HK Poprad

Report Žiliny: „Po derby prišiel bruchabôl. Aj tak by sa dal opísať nedeľňajší zápas s Popradom. Na tribúnach sme predviedli jeden z našich najslabších výkonov v tejto sezóne. Boli tam síce pasáže, v ktorých to hučalo, ale bolo ich žalostne málo. Náš výkon sa odrazil aj na výkone hráčov (alebo naopak?), ktorí prehrali 2:5. Treba sa rýchlo oklepať, my aj hráči a opäť ukázať kvalitu nie len na ihrisku, ale aj v hľadisku.“

pp

HK Poprad – HC 05 Banská Bystrica

pp-bb

MsHK Žilina – HK Dukla Trenčín

Report Žilina: „Dve prehry v rade opäť spôsobili pokles návštevy na našom zimnom štadióne. Na zápas s Trenčínom si našlo cestu niečo málo cez 700 divákov. Tí sa napokon radovali z výhry 3:2 po predĺžení a to sme ešte tri minúty pred koncom prehrávali 2:0! Obrat v posledných minútach zápasu zariadili Ježek s Konečným a víťazný gól strelil Kubo Drábek. My sme na tomto zápase neboli. Je nám to ľúto kvôli hráčom, aj kvôli nám samotným, ale.. Asi k tomu muselo dôjsť, aby sa určité veci rozhýbali a pevne veríme, že podobný zápas sa už túto sezónu nezopakuje. Pre konšpirátorov iba dodáme, že to nemalo nič spoločné s výkonmi hráčov! Tie si zatiaľ pochvaľujeme ;-) Stavenisko by už malo byť dokončené, takže v piatok VŠETCI na Skalicu!“