Sumár Ligy majstrov – osemfinále

Všetky povinnosti bokom, pivá vychladené, tikety podané a ofučaná žena vo vedľajšej izbe. To bol náš futbalový sviatok, v utorok na Valentína sa totiž odštartovala vyraďovacia fáza najprestížnejšej futbalovej súťaže, dvoma zápasmi sa začala Liga majstrov.

V Lisabone hostila Benfica nemecký tím Borussiu Dortmund a po konečnom hvizde musia byť domáci s výsledkom 1:0 určite spokojní. Naopak smútiť môžu nielen fanúšikovia Borussie, ktorí merali cestu do Portugalska, ale aj Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý v 58. minúte nepremenil pokutový kop, ktorým mohol vyrovnať na 1:1. Toľko k futbalu, odveta bude asi zaujímavá, bohvie, nás v Ultras Magazine zaujíma najmä futbalová atmosféra a tá v Lisabone bola famózna, najmä úvod zápasu, kedy sa Benfica prezentovala fantastickým choreom. Pred zápasom pred sektorom hostí vznikol menší problém so security a políciou, dôvodom malo byť pyro, ktoré sa pokúšali ultras z Dortmundu prepašovať na štadión. Po cca hodine hádok sa situácia upokojila a všetci držaní ultras boli pustení do sektoru.
Sleduj aj: video 1

V druhom utorkovom zápase sa chytali všetci Barcelončania za hlavu, ich tím totiž totálne vyhorel na štadióne PSG. Francúzi si urobili z Kataláncov trhací kalendár a zvíťazili 4:0, čo je výborný výsledok do odvety. Francúzski fanúšikovia zoskupení pod hlavičkou Collectif Ultras Paris sa prezentovali celotribúnovým choreom.
Sleduj aj: video 1, video 2

O deň neskôr Liga majstrov pokračovala ďalšími dvoma zápasmi, nemecký šampión Bayern Mníchov hostil trápiaci sa Arsenal a Real Madrid privítal taliansky Neapol.

Priebeh zápasu medzi Bayernom a Arsenalom sa vyvíjal podľa predpokladaného scenára, 24 striel na bránu Arsenalu a takmer 70% držanie lopty na nohách Bayernu, výsledok 5:1 nikoho neprekvapuje, my sme trochu sklamaní, že nemeckí fanúšikovia si nepripravili nejaké zaujímavé choreo, ale možno sa šetria na štvrťfinále.

V Madride bolo trošku veselšie, o čo sa zapríčinili najmä fanúšikovia z Neapola. Tí dali do pozoru všetky policajné zložky a aj vďaka tomu k nejakým väčším incidentom nedošlo. Neapol aj s našim Marekom Hamšíkom sa síce ujal vedenia v 9. minúte, keď skóroval Insigne, no Realu sa podarilo stav stretnutia otočiť a po konečnom hvizde sa fanúšikovia Ronalda a jeho družiny mohli tešiť z víťazstva 3:1. Fanúšikovia tejto družiny sa v úvode zápasu prezentovali celotribúnovým choreom, ktoré bolo síce pekné, ale na to, koľkými peniazmi z klubu sú fanúšikovia  dotovaní, mohlo to byť aj niečo lepšie, asi sa tiež šetria na štvrťfinále.
Sleduj aj: video 1, video 2


To je z prvých štyroch zápasov osemfinále Ligy majstrov všetko, za prečítanie ti ďakujeme a nezabúdaj na tri veci:
1. Budúci týždeň sa hrajú ďalšie štyri zápasy, článok budeme preto aktualizovať
2. Zároveň s Ligou majstrov sme pre teba pripravili aj sumár Európskej ligy
3. Tento článok vznikol po 32-hodinovej absencii spánku, ak sa ti páči, posuň ho ďalej, nech vidia, aj tvoji kamoši, že futbal nie je iba lopta a trávnik :).

 

 

Foto: internet
14-15/02/2017

Pridaj komentár