Sumár Európskej ligy – šestnásťfinále

Po úvodných zápasoch osemfinále Ligy majstrov nasledoval štvrtok a teda šestnásťfinálové zápasy druhej najprestížnejšej futbalovej súťaže, ktorou je Európska liga.

Zaznamenali sme viacero dobrých zápasov, čo sa atmosféry týka, no dovolíme si tvrdiť, že aktivita hosťujúcich táborov porazila aktivitu tých domácich, z ktorých sa tradične kvalitne prezentovali iba Legia a PAOK. Menším sklamaním boli určite vystúpenia Borussie Mönchengladbach a Olympiacosu.

Pastvou pre oči boli určite fanúšikovia francúzskeho AS Saint Etienne, ktorí sa v počte cca 3000 ľudí vybrali do Manchesteru, kde síce podľahli domácemu United 3:0, no zanechali fantastický dojem, keď fandili až do posledných sekúnd a v úvode zápasu sa prezentovali parádnou pyroshow. Francúzov podporila aj početnejšia výprava fanúšikov nemeckého Vfb Stuttgart.  Pyroshow z úvodu stretnutia si môžeš pozrieť na videu.

Menšieho prekvapenia sa dočkali fanúšikovia Fiorentiny, našťastie pre nich išlo o príjemné prekvapenie. Ich zverenci na pôde silného nemeckého celku Borussia Mönchengladbach zvíťazili 1:0 a aj keď sa v zápase objavila v ich sektore pyrotechnika, klub im to určite vyčítať nebude. Support Talianov bol miestami tak silný, že šokovaní domáci na malý moment prestali fandiť.

Skvelý výjazd majú za sebou aj priaznivci Schalke 04, najmä tí, ktorí pricestovali do Grécka o deň skôr. V noci ich totiž napadla skupina chuligánov PAOKu a útok sa opakoval cez deň pred zápasom. Rekonštrukciou prešla terasa jedného z barov na námestí.

Rekonštrukciu, ale tentokrát kompletnú, si pýtal aj bar vo Varšave. Tejto roboty sa ujala asi 50tka chuligánov Legie, ktorá vyzvala hostí z Amsterdamu, aby opustili podnik, tí odmietli a čo nasledovalo si môžete pozrieť na videu. Samotný zápas sa však odohral za neskutočnej atmosféry, ktorú môže hráčom Legie závidieť mnoho európskych veľkoklubov. Legiu okrem svojich poľských priateľov prišlo podporiť aj cca 400 fanúšikov z Den Haagu (+ ich priatelia z FC Bruggy) a Juventusu. Hostí sa vo svojom sektore zišlo približne 700. Ukážku z atmosféry na štadióne Wojska Polskiego si môžete pozrieť tu.

Aby tých konfliktov nebolo málo, pár ich bolo aj v španielskom Bilbau, kam zavítal cyperský APOEL. Tam sa bojovalo v noci i pred zápasom, jeden z hostí leží v nemocnici, jeho stav je však mimo ohrozenia života. Osudným mu bol letiaci kameň, ktorý ho zasiahol do hlavy. Jedno video si môžete pozrieť tu.

Na záver treba pochváliť aj FC Kodaň, tí spolu s priateľmi z nemeckého Hamburgu vycestovali do Sofie, kde odohrali zápas proti Ludogoretsu Razgrad. Menšia skupinka Kodaň/HSV tam stretla aj cca 20-25 chuligánov Schalke 04, ktorí hrali v Solúni. Napriek férovej ponuke, chuligánom Schalke sa do grilovačky moc nechcelo a odmietli.

 

Článok budeme postupne aktualizovať o ďalšie informácie a fotky.

Foto: internet
16/02/2017

 

Pridaj komentár