Sumár 27. kola: Zaváhania favoritov, skvelý Ružomberok

Ak nerátame zápas so Žilinou, tak hráči Ružomberka od novembra minulého roku nepocítili v našej lige trpkosť prehry. Zmeniť to chceli hráči Slovanu, ktorí si do nedele držali akú-takú šancu predbehnúť Žilinu v boji o titul. Ružomberok však potvrdil, že je tím, ktorý vie hrať futbal a spolu s kotlom, ktorý sa zo zápasu na zápas prezentuje lepšie a lepšie pomohli nielen sebe, ale i Žiline. Po výhre 2:1 nad Slovanom sa Ružomberok totiž posunul na tretiu priečku v tabuľke a Žilina má pred Slovanom až 10-bodový náskok, čo znamená, že najbližšie kolo, v ktorom sa stretne Slovan práve so Žilinou, sa môže rozhodnúť o majstrovi.

Menším prekvapením bolo aj zakopnutie Trenčanov, tým prehra s Dunajskou Stredou skomplikovala cestu na pohárové priečky, ale do konca sezóny majú pred sebou päť zápasov a všetky na domácej pôde, čo by mohlo byť výhodou.

Trnava sa po dlhej dobe predstavila na domácom štadióne a nový trávnik bol hneď pokrstený výhrou nad Prešovom 4:0, škoda, že sa zápas odohral v komornej atmosfére, ale keď to tým hore nevadí a myslia si, že robia všetko správne……

Prekvapujúco zakopla aj Podbrezová doma s Michalovcami, jeden fanúšik v sektore hostí sa mohol tešiť z prekvapujúco hladkého víťazstva svojho tímu 4:1.

Zo zápasu Zlaté Moravce – Senica fotodokumentáciu nemáme, ale pravdepodobne, bohužiaľ fotiť asi ani nebolo čo.

Na záver už iba dávame do pozornosti náš eshop, ktorý sme včera obohatili o ďalšie tričko, viac sleduj na www.umwear.com.

MFK RUŽOMBEROK – SLOVAN BRATISLAVA 2:1 (0:0)
Góly: 59. Mareš, 91. Lačný – 64. Soumah
Počet divákov: 2128


Foto: Rudo Maškurica, Samuel Kozolka

AS TRENČÍN – DAC DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:1)
Gól: 14. Pacinda
Počet divákov: 2866

Foto: Trenchtown Gangsters, Lelkes Ernő

ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ – MFK MICHALOVCE  1:4  (0:1)
Góly: 54. Kupčík – 43. Viazanko (vl.), 67. Žofčák (11m), 72. Žofčák, 76. Danko
Počet divákov: 1115

Foto: Stanislav Spáč

SPARTAK TRNAVA – TATRAN PREŠOV 4:0 (3:0)
Góly: 29. Schranz, 37. Halilović, 46. Čonka, 50. Tambe
Počet divákov: 2155
Foto: Tomáš Ormandy (Ultras Magazine)

VION ZLATÉ MORAVCE – FK SENICA 2:1 (1:0)
Góly: 10. Bariš, 93. Kapor – 59. Blažek
Počet divákov: 836


 

Pridaj komentár