Sumár 26. kola: Rušno v Dunajskej Strede

Doposiaľ asi najväčší šláger jarnej časti sa odohral v Dunajskej Strede, kde na výjazd mobilizovali po dlhšej dobe aj fanúšikovia Slovana Bratislava.

Asi každý, kto bol súčasťou väčšej skupiny fanúšikov, ktorá zavítala do Dunajskej Stredy na futbal, by mohol porozprávať mnoho nepekných príbehov týkajúcich sa tamojšej usporiadateľskej služby, ktorá častokrát koná za hranicou svojich kompetencií či zákona.

Svoje by teraz mohli rozprávať aj belasí, ktorí boli v úvode zápasu “vyprataní” zo svojho sektoru. Napriek tomu, že v rámci mapovania slovenskej ultras scény reportujeme aj zápasy Dunajskej Stredy, nedovolíme si vytknúť vedeniu súťaže či polícii, ako je možné, že v jednej krajine a jednej lige nie je používaný rovnaký meter na každý tábor. Prečo Dunajská Streda môže používať pyro, iný tábor je za to vyhodený zo sektoru? Prečo je na štadiónoch zakázané vnášať vlajky iných krajín, no v Dunajskej Strede to je povolené? Prečo zväz či rôzne komisie riešia hlúposti typu “pokriky po rozhodcoch”, ale pokriky v Dunajskej Strede, ktoré častokrát hraničia so zákonom, nerieši nikto?

Na našom webe sme vždy dávali priestor aj fanúšikom DAC, berieme ich ako súčasť slovenskej ligy a dnes neútočíme na nich, útočíme na tento zle nastavený systém. Keďže slovo “zákazy” vo fanúšikovskej kultúre nie sú moc obľúbené, poďme teda schváliť pyro na všetkých zápasoch na Slovensku a nech si každý kričí, čo chce a nech si nosí na štadión hocikto hocijakú vlajku, nemôže byť srbská zakázaná a maďarská povolená, to je proste neporiadok v pravidlách.

K udalosti zo soboty sa vyjadril aj klub ŠK Slovan, ktorý potešujúco stojí na strane svojich zverencov. Aj takto sa bojuje o priazeň svojich fanúšikov. Oficiálne stanovisko si môžete prečítať TU.

V ostatných zápasoch sa neudialo nič zaujímavé, potešil len celkom početný kotol v Trenčíne a návšteva na zápase Prešov – Senica. Zápas sa síce hral v Poprade, no 153 divákov na najvyššiu slovenskú súťaž, bohvie, či sme tu také niečo už mali. “Úžasná” návšteva bola aj v Zlatých Moravciach, kde na súboj s Michalovcami bolo zvedavých iba 687 divákov.

DAC DUNAJSKÁ STREDA – SLOVAN BRATISLAVA 1:0 (0:0)
Gól: 92. Šafranko
Počet divákov: 7139

Foto: Lelkes Erno, internet

AS TRENČÍN – ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ 2:0 (1:0)
Góly:
11. Paur, 65. Janga
Počet divákov:
2411

Foto: Trenchtown Gangsters

SPARTAK TRNAVA – MŠK ŽILINA 1:2 (0:1)  hralo sa v Zlatých Moravciach
Góly: 85. Schranz – 25. Škvarka, 72. Vavro (11m)
Počet divákov: 1184

Foto: Jozef Bedej

TATRAN PREŠOV – FK SENICA 1:0 (0:0) hralo sa v Poprade
Gól: 81. Kubuš
Počet divákov: 153
Foto: internet

VION ZLATÉ MORAVCE – MFK MICHALOVCE 1:2 (0:1)
Góly: 83. Kostadinov – 12. Serecin, 91. Šimčák
Počet divákov: 687
Z tohto zápasu nemáme žiadne fotografie.

Pridaj komentár