Sumár 20. kola: Jarná časť odštartovala

Po troch mesiacoch sa opäť rozbehla najvyššia futbalová liga. V Bratislave bol na programe šláger kola, Slovan hostil Žilinu, Košičania avizovali retro výjazd na zápas s Podbrezovou, v Trnave nastúpili proti sebe dva Spartaky a veľmi zaujímavý duel sa črtal aj na Považí, kde Trenčania privítali Banskú Bystricu.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina
O dianí na tribúnach nemáme žiadne info.

ŽP Šport Podbrezová – MFK Košice
Košičania cestovali do Brezna, kde momentálne hrávajú Podbrezovčania svoje domáce zápasy, v retro štýle.

Pohľad Košíc:

Prvý jarný výjazd do Brezna sme poňali v retro štýle 90. rokov. Toto obdobie sme si chceli pripomenúť preto, lebo jednak naň máme pekné spomienky kvôli početným futbalovým úspechom a jednak to bola zlatá fanúšikovská éra bez zbytočných represií, ktorú väčšina kotla pozná už len z rozprávania a fotiek. V požadovanom štýle prišla oblečená približne polovica z päťdesiatky zúčastnených. Na štadióne sme to doplnili o pár retro pokrikov a chorálov. Prekvapilo nás povýšenecké správanie miestnej SBS, ktorá sa hneď na úvod dokonca vyhrážala, že nebudeme pustení napriek tomu, že sme mali vstupenky a nerobili žiadne problémy, nehovoriac o nepríjemne dôkladných kontrolách. Dôvodom boli hlavne kukly, ktoré ale nikto nemal natiahnuté na tvári, len zrolované na hlave vo forme čiapky. Celý zápas i časť cesty domov nám spríjemňoval nenápadný pán s kamerou. To už na tie 90. roky veľmi nesedelo.

O aktivite domácich nemáme info.

KE

ke2


MFK Ružomberok – FK Senica
Ružomberčania sformovali približne 20-členný kotol. O prítomností hostí nemáme žiadne info.

rk

rk2

rk3

Foto: Rudolf Maškurica

FC Spartak Trnava – Spartak Myjava
Tento duel sledoval vypredaný štadión. Domáci si pripravili argentínu a malú pyroshow, hostí pricestovalo 110. Trnavčania okomentovali tento zápas na svojom webe southsidetrnava.sk nasledovne:

Takže konečne sa nám skončila dlhá zimná pauza a opäť sme sa stretli na štadióne, ktorý nám rastie každým dňom do krásy. Na západnej bolo vypredané. Pri nástupe hráčov, za tónov Il Silenzia, sme po dlhšom čase vytiahli argentínu a odpálili nejaké pyro. Boli vidieť dymovnice, bengál, či strobáče. Na zápase bola aj nová vlajka na žrdi od SST: svojich kryjem, cudzích bijem! Support bol super od začiatku, lebo ľudia boli hladní po futbale. Potešilo ma, že sa to nezhoršilo ani po strelenom góle. Ba naopak, skôr sa pripojilo viac ľudí k fandeniu. Po obrátení priebehu to bolo úplne super. Druhý polčas poračoval podobne ako prvý. Chorále sa išli prakticky bez prestávky, kedže ihneď po skončení jedného nadväzoval druhý, ktorý sa už začal húkať. Ďakovačku po dobrom futbale si užili aj hráči. Teraz všetci do Bystrice.

tt16

tt15

tt14

tt11

tt12

tt12a

tt13

tt10a

tt10

tt9

tt8

tt4

tt5

tt7

tt6

tt3

tt2

tt0

tt

myjava

myjava.jpg2Foto: Lukáš Grinaj, Juraj Cisár, FB Čierno-bieli fanúšikovia

 

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica
Do Trenčína pricestoval autobus hostí doplnený o kamarátov zo Zvolena. Prezentovali sa transparentom a pyrom. V sektore domácich sa dobrým supportom prezentovali aj fanúšikovia Trenčína.

01

02

03

bb

bb3

bb4

bb5


DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce
Zaplnený štadión, argentína v podaní domácich či dve najvernejšie fanynky Moraviec v sektore hostí. Aj to priniesol posledný zápas 20. kola Fortuna ligy.

dac

dac2

dac

dac4

dac3

dac2 – kopie

dac2

dac4

dac5

vion

Foto: Vojtik Szimona, fcdac.sk
Fotky, videá môžte posielať na magazinultras@gmail.com, alebo na FB ultras-magazine.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *