Sumár 2. kola: Prekvapujúce či smutné?

Druhé kolo futbalovej Fortuna ligy prinieslo viacero prekvapení a určite najväčšie z nich je prehra úradujúceho majstra zo Žiliny na domácej pôde proti Prešovu. Pravdepodobne sa však nečakala ani výhra Dunajskej Stredy v Trenčíne či celkom trápenie belasých na ihrisku v zápase Slovan – Zlaté Moravce. Ťažko povedať, či bolo druhé kolo plné prekvapení alebo plné smútku. Prečo smútku?

Zápasy druhého kola totiž sledovalo dokopy iba 10 703 divákov, čo nie je ani dve tisícky priemer na zápas. Čo mrzí ešte viac, sú výjazdové počty fanúšikov, okrem sektorov hostí Trnavy v Podbrezovej a Dunajskej Stredy v Trenčíne, všetky sektory hostí zívali prázdnotou. Prázdnotou zíval aj kotol domácich ultras v Žiline, približne 60 hláv je dosť málo, ako-takým ospravedlnením je, že na deň zápasu pripadol aj tradičný futbalový turnaj organizovaný na pamiatku zosnulých kamarátov zo žilinských tribún.

Druhý domáci zápas za sebou majú aj nováčikovia z Nitry, tam sa ultras prezentovali opäť choreom, tentokrát veľkou sektorovkou na celý kotol s nápisom “Nitra”.

V Trenčíne sa objavilo oficiálne 158 fanúšikov Dunajskej Stredy, ktorí dotlačili svojich hráčov k zisku cenných troch bodov. Hráčov AS po zápase napriek prehre domáci kotol, ktorý sa prezentoval veľmi sympaticky, odprevadil do šatne potleskom.

No a na záver, nedeľňajšia dohrávka druhého kola medzi Ružomberkom a Senicou sa odohrala v dosť biednej atmosfére, v sektore hostí iba jeden fanúšik a domáci kotol prázdny. Dôvodom bol bojkot domácich fanúšikov v dôsledku správaniu sa vedenia klubu v posledných dňoch.

AS TRENČÍN – DAC DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:1)
Góly: 60. Janga – 25. Vida, 76. Vida
Počet divákov: 2146
Foto: Tomas Tomyno Somr, Lelkes Ernő, Trenchtown Gangsters – Ultras Trenčín

FC NITRA – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 0:0
Počet divákov: 2870
Foto: Šport a relax v Nitre

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ – SPARTAK TRNAVA 1:2 (0:2)
Góly: 90. Rendla – 37. Egho, 42. Egho
Počet divákov: 1423
Foto: Lukáš Grinaj / Spartak Trnava, internet

MFK RUŽOMBEROK – FC SENICA 4:0 (2:0)
Góly: 26. Lačný, 43. Kružliak (11m), 58. Haskić, 74. Lačný
Počet divákov: 1394
Foto: Rudo Maškurica, Železná Únia

MŠK ŽILINA – TATRAN PREŠOV 2:3 (2:2)
Góly: 7. Polievka, 40. Vavro (11m) – 4. Černák, 16. Černák, 60. Streňo (11m)
Počet divákov: 2025
Foto: Zuzyi / Ultras Magazine

SLOVAN BRATISLAVA – VION ZLATÉ MORAVCE 2:1 (1:1)
Góly: 6. Sekulić, 52. Savićević – 41. Orávik
Počet divákov: 845
Foto: internetPridaj komentár