Sumár 16. kola: Prázdne Pasienky

Trnavčania už v piatok hostili nováčika zo Skalice. Sobota priniesla zápasy Slovana Bratislava so Senicou, pod Dubeň zavítala výprava Ružomberka, na východ republiky do Michaloviec si to namierili Myjavčania a do Podbrezovej futbalisti Zlatých Moraviec. Kolo sa uzavrelo šlágrom kola medzi Trenčínom a Dunajskou Stredou.

FC Spartak Trnava – MFK Skalica
Predohrávku kola sledovalo 4095 divákov. Domáci opäť vytvorili početný kotol, info o prítomnosti hostí nemáme.

3804-zilina-spartak-by-prin

3805-zilina-spartak-by-prin

3806-zilina-spartak-by-prin

3807-zilina-spartak-by-prinFoto: southsidetrnava.sk

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica
Najnižšia návšteva kola bola na Pasienkoch, kde zápas sledovalo iba 583 divákov. Domáci ultras bojkotujú zápasy A-tímu, hostia rešpektovali výzvu Slovanistov a nepricestovali.

Vyjadrenie Železnej Únie: „V sobotu hráme na Pasienkoch s bratislavským Slovanom, ale hosťovský sektor zostane (opäť) prázdny. Rešpektujeme výzvu domácich ultras k bojkotu stretnutí na Pasienkoch a týmto im vyjadrujeme podporu v boji so súčasným vedením Slovana.“

ŽP Šport Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce
Celková návšteva na zápase bola 1003 divákov. Domáci mali sformovaný menší kotol, prítomné boli aj dve známe fanynky ViOn-u. Domáci opísali zápas takto: „Dnes sme Vion znova neprekonali, ale sme spokojní aj s jedným bodom, dnes pekný večer, ĎAKUJEME ŽELEZIAR DO TOHO !!!“

11223642_727823600695528_7770677791395995193_n

12219438_727823627362192_4238861300924051528_nFoto: fb Železiar Fans

MFK Michalovce – TJ Spartak Myjava
Na východ Slovenska vycestovalo približne 40 fanúšikov Myjavy, ktorí sa napokon mohli radovať z výhry 2:1. Oba góly hostí padli až v závere stretnutia, a tak pozápasová ďakovačka stála za to. Stretnutie bolo v 11. minúte prerušené z dôvodu výpadku elektriky, tak si fanúšikovia prisvietili mobilmi. Zápas sledovalo 1821 divákov.

12193271_996257463770749_5611639089894713779_n

12190848_996262683770227_450730056562155285_n

12188926_996628807066948_566302528167425796_nFoto: fb TJ Spartak Myjava

MŠK Žilina – MFK Ružomberok
Do Žiliny pricestovalo niekoľko desiatok hostí, ktorí vytvorili svojmu tímu domáce prostredie. Žilinskí ultras nenavštevujú domáce zápasy MŠK už takmer 4 roky. Celková návšteva bola 1297 divákov.

12234916_759263360867524_133151069526431671_n

12191693_10207296660751503_7582734509610468781_nFoto: Zuzyi, fb Concordia 1906

AS Trenčín – FK DAC 1904 Dunajská Streda
2870 divákov sledovalo dohrávku 16. kola. Do Trenčína pricestovala vyše stovka hosťujúcich fans. Domáci mali sformovaný kotol, bližšie info o priebehu zisťujeme.

MŠK Púchov – FC Baník HN Prievidza & Handlová

Report Ultras Púchov: „Po dlhej dobe ku nám zavítali hostia, teraz fanúšikovia Baníku Prievidza. Keďže to bol aj posledný domáci zápas v tomto roku, tak sme sa aj špeciálnejšie pripravili na tento zápas. Náš počet v kotly čítal cca 60 fanúšikov. Podporiť a upevniť naše dobre vzťahy prišla aj skupina 16 ľudí z Lednických Rovni, začo im ďakujeme! Futbal je z našej strany výborný a snažíme sa podávať slušný support k nášmu počtu. S Kamarátmi z Prievidze spoločné dávame par prekrikovačiek a nejaký ten potlesk :-) V druhom polčase vyťahujeme choreo z papiera (21x7m) k oslave 95 rokov futbalu v Púchove. Na konci zápasu odpaľujeme pyro a množstvo delobuchov a hneď potom si užívame aj spolu s hráčmi pozápasovú ďakovačku. Pár viet k ultras Prievidza: cca 20 ultras ktorý prišli autobusom sa predviedli, presvietcovačkou ktorú prezentovali ešte v 1. polčase a tiež množstvom delobuchov a dymovníc. Cely zápas aj za nepriaznivého zápasu, veľmi dobrý support a na konci zápasu nápis „NO PYRO, NO PARTY“ doplnený pyrotechnikou. P.S.1 Ďakujeme naším hráčom za výborný výkon, ďakujeme všetkým ktorý si našli cestu do kotla, ďakujeme bratom z Lednických Rovni, a za spríjemnený futbalový zápas ďakujeme aj kamarátom z Prievidze. P.S.2 Ďakujeme vedúcemu mužstva (Rasťovi Hudecovi) za červeno – čierne dresy ktoré pripravil pre hráčov. Ultras Púchov“

Report Ultras 1919 Prievidza: „Na posledný výjazd jesene do Púchova sa pripravujeme už dlhšiu dobu. Pre nás ako fanúšikov mal tento zápas jedinečnú príchuť. Spomienky na bývalú družbu s Ultras Púchov nikdy nevyblednú a aj preto organizujeme autobusový výjazd. V sektore hostí sa stretáva asi dvadsiatka aktívnych ultras vo veku 6 – 70 rokov. Na zápase sa prezentujeme dobrým supportom, pyrom a pripravené máme dve choreá. Prvé vyťahujeme v 40. minúte. Podsivietené banícke kladivká v rozmere 2,5 x 7 metrov. V druhom polčase sa aj napriek zlému výsledku prezentujeme dobrým supportom. S púchovčanmi dávame nejaké prekrikovačky a po záverečnom hvizde vyťahujeme banner 10 x 1 meter s nápisom NO PYRO, NO PARTY. K tomu sa odpaľujú nejaké dymovnice, stroboskopy, hirošimy. Aj napriek menšiemu počtu hodnotíme výjazd ako dobrý. Priateľska atmosféra a stretnutie po rokoch s kamarátmi s Púchova spravili s tohoto výjazdu nezabudnuteľný zážitok. PS: Neviem chalani čo vás baví na tých delobuchoch? Pridávame pár fotiek s našej prezentácie + kotol Ultrasu Púchov. Futbalu zdar a tribúnam zvlášť. /JH/“