Sumár 1. kola: Nová sezóna odštartovala!

Okrem príslušníkov PZ SR sa asi všetci tešili na tento moment, deň kedy odštartuje nový ročník futbalovej Fortuna ligy. Výjazdové počty síce tomu nenasvedčujú, ale buďme optimisti a namiesto nariekania sa hecujme, nech je to v budúcnosti lepšie.

Čo nás teší, je určite návrat Nitry do najvyššej súťaže, tá sa hneď v prvom kole v súboji proti Žiline predviedla v skvelom svetle, na štadión pod Zoborom si našlo cestu 3500 divákov, ktorí dohnali modro-bielych k víťazstvu 1:0.

V Trnave si bude musieť vedenie na komornú atmosféru buď zvyknúť, alebo odstúpiť, pretože práve to je kameň úrazu, Trnavčania pokračujú v bojkote a zápas s Michalovcami sa odohral v tréningovej atmosfére.

Naopak, na tribúny sa vracajú chalani v Senici, ktorým bolo pred sezónou vyhovené aj v poslednej požiadavke – výmene generálneho manažéra. V prvom zápase proti Trenčínu sformovali menší, no o to sympatickejší kotol, ktorému sekundovali dve desiatky Trenčanov v sektore hostí.

Čo musíme vyzdvihnúť, ani jeden zápas nemal menšiu návštevu ako tisíc divákov, dokonca ani v Zlatých Moravciach, kam zavítal Ružomberok či v Poprade, kde odohral zápas Prešov so Slovanom. Dúfajme, že tie čísla budú len stúpať.

Na záver trocha reklamy, keďže začala sezóna a vy by ste možno chceli pre svoju bandu vlajky, nálepky, tričká, handry, pyro či hocičo iné, píšte nám na info@umwear.com alebo našu facebook stránku, sme tu pre vás. 🙂

FC NITRA – MŠK ŽILINA 1:0 (1:0)  link na celý článok
Gól: 15. Balaj
Počet divákov: 3500
Foto: Šport a relax v Nitre, Wochennendpoebler

DAC DUNAJSKÁ STREDA – FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 1:0 (1:0)
Gól:
44. Pačinda
Počet divákov:
4998
Foto: fcdac.sk, Lelkes Ernő

FK SENICA – AS TRENČÍN 1:2 (0:1)
Góly:
90. Kováč – 14. Chuhwak, 47. Paur
Počet divákov:
1213
Foto: Róbert Fritz

VION ZLATÉ MORAVCE – MFK RUŽOMBEROK 2:1 (1:1)
Góly: 21. Gešnábel, 56. Urgela – 26. Gal Andrezly
Počet divákov: 1788
Foto: Jozef Bedej

SPARTAK TRNAVA – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 1:0 (1:0)
Gól: 6. Pekár
Počet divákov: 2134
Foto: internet

TATRAN PREŠOV – SLOVAN BRATISLAVA 1:5 (0:1)
Góly:
56. Katona – 15. Saláta, 55, Mareš, 62. Mareš, 66. Schet, 74. Mareš
Počet divákov:
1212
Foto: internet


Pridaj komentár