Sumár 1. kola: Milé prekvapenie na tribúnach

Niekto na to čakal dlhšie, niekto kratšie, niekto nečakal asi vôbec, ale je to tu, futbalové víkendy opäť aj na slovenských štadiónoch.

Cez víkend sme odpískali nový ročník našich dvoch najvyšších futbalových súťaží a musím sa priznať, že som ostal milo prekvapený. Celkovo na dvanástich štadiónoch sa nehralo v tzv. tréningovej atmosfére, o čo sa postarali aktívni fanúšikovia, ktorí či už v malom alebo veľkom počte hnali vpred svojich zverencov, za čo si zaslúžia obdiv a povzbudenie do ďalších zápasov. Pretože nie je dôležité, koľko ľudí tvorí kotol, ale aká banda sa v kotli stretla. A ešte samozrejme, či čapujú dobré pivo!

Vo veľkom sa bavili fanúšikovia Slovana a Dunajskej Stredy. Obaja vyslali do svojich sektorov hostí stovky fanúšikov, tí žlto-modrí v Zlatých Moravciach odchádzalí síce s okúsanými nechtami a vytrhanými vlasmi, ale po vyrovnávajúcom góle zo 69. a potom aj potom aj tom víťaznom z 89. minúty nakoniec ukončili výjazd s úsmevom na tvári.

Foto: fcdac.sk

Zábavu zažili aj Slovanisti u nováčika Fortuna ligy, belasí zavítali na štadión FK Pohronie a je pravdou, že čo sa supportu týka, tak sektor hostí asi viedol nad ostatnými tribúnami. Celkový dojem z tohto stretnutia musel byť však skutočne veľmi zaujímavý. V meste sa nehovorilo posledné dni asi o ničom inom, iba o futbale, domáci hráči nechali na trávniku proti majstrovi naozaj všetko a aj keď prehrali 1:3, pozápasový potlesk z tribún bol zaslúžený. Potešil aj menší kotol Pohronia, ktorý verme, že bude napredovať.

Foto: internet

Foto: bazala.sk

Foto: TASR

Foto: TASR

V Michalovciach oslávili prednedávnom 20. výročie skupiny GS´52, v sobotu však prvý polčas Zemplínčania na trávniku vzbudzovali dojem, že nejakú tú 52ku v sebe pred zápasom mali. Žilina rozhodla o víťazovi prakticky už v prvom polčase, keď po troch chybách domácej obrany dala tri góly a sezónu odštartovala ziskom troch bodov. Tomu sa určite malá skupinka v hosťujúcom sektore.

Foto: Ultras Magazine

Foto: mskzilina.sk

Veľmi zvedaví budeme na výkony trnavského Spartaku. Zdá sa, že káder nie je nabitý obrovskou kvalitou, ale za to odhodlaním a chuťou bojovať za Spartak, áno. Spolu s dvanástym hráčom, ktorým červeno-čierni fanúšikovia určite budú, to môže vyzerať veľmi zaujímavo. Úvod sezóny dopadol na štadióne Antona Malatinského na výbornú, Trnava zdolala Sereď 2:0.

Foto: Spartak Trnava / Lukáš Grinaj

Do Ružomberka zavítala Nitra a sektor hostí zíval prázdnotou, nitrianski fanúšikovia ešte stále odmietajú kvôli vedeniu futbalového klubu navštevovať zápasy a zdá sa, že atmosféra v Nitre bude nejakú dobu na bode mrazu. Domáca skupinka fanatikov tak nemala súpera a hlasivkami doslova v hodine dvanástej dotlačila víťazný gól na 1:0 do nitrianskej bránky.

Foto: Rudo Maškurica

V poslednom zápase úvodného kola Fortuna ligy hostili Seničania Trenčín a predstavte si, ani tu nechýbala futbalová atmosféra. O tú sa totiž postarala skupinka odhadom asi dvadsiatich Trenčanov, ktorí si urobili výlet do Senice, no tam ich nečakalo nič dobré. Nielenže Senica porazila AS 3:1, ešte aj to pivo, ktoré pomáha lepšie znášať zlé výsledky, bolo odporné. Domáci kotol nemali, ak nepočítame sympatické fandenie malých detí, ale zdá sa, že to v Senici ožíva aj po tejto stránke a možno uvidíme na tribúnach po dlhej dobe aj zoskupenie Železnej únie 1921.

Človek by si povedal, že celkom zaujímavé prvé kolo a článok zatvoril. Odpískali sme však aj druhú ligu a tá nám naznačuje, že jej tohtoročné vydanie bude veľmi zaujímavé. Veď posúďte sami…

Hneď v prvom zápase, v piatkovej predohrávke narazili na seba Banská Bystrica a B-tím Žiliny. Domácim opäť nechýbala chuť fandiť a prezentovať sa pyrom. V zápase sme videli sedem gólov, z toho štyri strelili hostia.

Foto: BBonline.sk / Ivan Golembiovský

Foto: BBonline.sk / Ivan Golembiovský

Pomaly ale isto sa hore predierajú aj Košičania. Tí sa v zápase dvoch nováčikov v druhej lige ocitli v piatok na pôde Podbrezovej. Smutná môže byť skupina výjazďákov, keď hostia najskôr v 83. minúte vyrovnali no v 90. minúte opäť inkasovali. Z Podbrezovej tak odchádzajú Košice bez bodu.

Foto: internet

Ďalším zaujímavým zápasom v druhej lige bol súboj Skalice a Púchova. Nevedno, či sa zúčastnili aj hostia, ale na ich aktivitu v druhej lige sa tešíme. Domáci sformovali menší kotol, ktorý vybuchol radosťou po góle v 94. minúte. Skalica zvíťazila 1:0.

Foto: MFK Skalica

Poprad, ktorému unikla účasť v “jednotke” iba o vlások, privítal B-tím Slovanu. Aj tu sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo domácich, ktorí tak potešili svojich fanúšikov.

Foto: poprad.dnes24.sk

Známy groundhopper, na facebooku známy ako Groundhopping & Ultra, si urobil cestu do Liptovského Mikuláša. Tam v úvode sezóny v derby zápase privítali ružomberské B-čko a palec hore obidvom skupinám, ktoré tento zápas odfandili!

Foto: Groundhopping & Ultra

Foto: Groundhopping & Ultra

Úvodné kolo uzavreli v Petržalke, kam pricestoval Trebišov. Domáci pred takmer tisíckou divákov v skvelej atmosfére strelili päť gólov a síce tri inkasovali, ale tri body ostávajú doma.

Foto: FC Petržalka

Toľko úvodné kolo našich dvoch najvyšších súťaží. Ak ste tu váš tábor nenašli, tak pošlite foto na našu facebook stránku, rovnako tak prosíme všetkých fanúšikov. Ide o VAŠU prezentáciu, preto buďte hrdí, trebárs aj na nízke počty, dokumentujte to a potom jedného dňa budete na to s radosťou pri pive spomínať!

Rovnako tak nezabúdajte ani na výrobu oblečenia či suvenírov, je to skvelá možnosť, ako do ultras kasy priniesť nejaké peniaze, ktoré padnú vhod pri tvorbe choreografií, výjazdoch či team-buildingových ultras-akciách. Kde? No predsa v UM Wear


Pridaj komentár