Štvrtoligové derby v Nemecku sa skončilo výtržnosťami

V nemeckej štvrtej lige bojuje o postup Energie Cottbus, no na prvý tím tabuľky Carl Zeiss Jena stráca až dvanásť bodov. Vo včerajšej predohrávke 31. kola sa totiž futbalistom Cottbusu nepodarilo bodovať na pôde Babelsbergu, keď gól na 2:1 inkasovali až v 90. minúte. Tento gól navyše vyvolal obrovský hnev v sektore hostí a niektorí chuligáni Energie sa rozhodli zaútočiť na kotol domácich, ktorý sa nachádzal hneď vedľa na priľahlej tribúne. Samozrejme, aj v ňom sa našlo pár milovníkov tretieho polčasu a svojmu súperovi vybehli naproti.

Olej do ohňa prilievala určite nielen klubová rivalita, ale i politická orientácia jednotlivých táborov, zatiaľ čo Cottbus je orientovaný doprava, Babelsberg sa prezentuje skôr ľavicovými názormi.  Situáciu museli upokojovať usporiadatelia v spolupráci s políciou.