Spartak Trnava – Sepsi OSK (22.07.2021)

V druhom kole európskych súťaží čakali na slovenských zástupcov už ďaleko silnejší súperi jeden taký sa predstavil vo štvrtok aj v Trnave. Rumunský klub Sepsi OSK dokázal potrápiť veľké kluby už na konci súťažnej sezóny, keď kradol body prvým trom tímom tabuľky a svoje kvality potvrdil aj v príprave.

Spartakovci však s rumunským tímom dokázali hrať viac než vyrovnanú partiu a síce gól nepadol, šance na postup sú pred odvetou stále otvorené. V prípade, že by sa to červeno-čiernym podarilo, v ďalšom súboji by merali sily s lepším dvojice Sutjeska / Maccabi Tel Aviv (prvý zápas taktiež 0:0).

Pred zápasom sa Ultras Spartak Trnava stretli na pochode za slobodný vstup na štadióny, zvýšenie kapacity na športové podujatia a bez obmedzujúcich podmienok. Na tribúne sa potom neskôr objavilo 1000 divákov, vrátane aktívnych ultras, ktorí boli aj keď v obmedzenom počte, no veľmi dôležitým hnacím motorom pre hráčov v trnavských dresoch.

Ultras Spartak Trnava svoju účasť na tribúne vysvetlili aj na svojej facebook stránke, keď sa v predsezónnom stretnutí členovia trnavských skupín dohodli na troch bodoch:

1. Nechodiť na futbal znamená škodiť klubu a oberať ich o príjem
2. Nebyť aktívni na tribúnach a nefandiť postupne ničí aj nás samotných
3. Vyjadriť nesúhlas s aktuálnymi obmedzeniami sa dá nielen na pochode, ktorého sa zúčastnia všetky skupiny, ale aj priamo na tribúne

Odveta je na programe tento štvrtok, my len doplníme, že okrem Spartaku je v hre o postup do ďalších bojov Európskej konferenčnej ligy aj Žilina, DAC a v Lige majstrov bude o postup bojovať zajtra aj Slovan Bratislava.

Foto: Tomáš Ormandy

 

Pridaj komentár