Spartak Trnava – Crvena Zvezda Belehrad (14.08.2018)

V prvom zápase Spartakovci uhrali veľmi dobrý výsledok, remízu 1:1 a pred odvetou chýbal červeno-čiernym posledný krokl. Ako sa však hovorí, ten býva vždy najťažší a bolo tomu tak aj tentokrát.

Nemožno uprieť Trnave bojovnosť, no ukázalo sa, že srbský šampión mal tých skúseností a v závere aj síl o kúsoček viac. V riadnej hracej dobe videl vypredaný štadión remízu opäť 1:1, hráči tak nastúpili do predĺženia, v ktorom Zvezda dokázala v 98. minúte skórovať a uhasiť tak trnavskú nádej na postup. Dať totiž v tom momente hráčom z Belehradu do konca predĺženia dva góly bola viacmenej nemožná úloha.

Napriek prehre sa hráčom domáci priaznivci odvďačili potleskom, treba však spomenúť aj ich, fanúšikov. Už v úvode stretnutia sa prezentovali celotribúnovým choreom, ktoré ihneď obletelo všetky ultras média vo svete a počtom či supportom dokázali spolu s takmer troma tisíckami fanúšikov hostí vytvoriť tú pravú futbalovú atmosféru.

Trnava sa napriek neúspechu v Lige majstrov s európskymi súťažami nelúči, už teraz vo štvrtok nastúpi Spartak na pôde Ljubljany v boji o skupinovú fázu Európskej ligy.

Ak vás zaujíma aj fotoreport zo samotného zápasu, nezabudnite navštíviť album nášho fotografa Tomáša Ormandyho.

Foto: Ultras Magazine / Tomáš Ormandy


Pridaj komentár