Slovensko U20 – Maďarsko U20

Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v stredajšom domácom prípravnom stretnutí nad maďarskými rovesníkmi na štadióne MFK Zvolen hladko 4:0. O góly sa postupne postarali Róbert Polievka, Šimon Štefanec a po zmene strán striedajúci Erik Jirka a Filip Balaj.

Zápas sledovalo 623 divákov, vrátane skupinky aktívne fandiacich, ktorí sa poďakovali hráčom za predvedený výkon pyrotechnikou. Nielen ich však mrzí najmä prístup bezpečnostných zložiek, ktorých členovia sa napriek tomu, že sa zápas odohral v pokojnej atmosfére, museli správať, tak ako to býva v našich končinách zvykom.

Buzerácia, zakázané pivo na tribúne a naťahovačky kvôli pyru odpálenému po tom, čo rozhodcovia boli už dávno v kabíne. Stále sa teda nič nemení na vzťahoch smerom k fanúšikovi, čo v konečnom dôsledku môže uškodiť najmä hráčom samotným. Tí si skupinku aktívne fandiacich veľmi pochvaľovali. ,,Fanúšikovia boli super, hnali nás vpred a cítili sme ich podporu. Aj vďaka ním sa nám podarilo zvíťaziť.”, skonštatoval pre náš portál reprezentant Lukáš Čmelík.

Foto: Ivan Golembiovský
19/04/2017


Pridaj komentár