S heslom “Chaos, panika, násilie” všetci do Viedne!

Je to už nejaký ten deň známe, že v európskych súťažiach musí každý domáci klub poskytnúť v zápase klubu hosťujúcemu 5% kapacity štadióna pre jeho fanúšikov. Pochopiteľné, logické a vlastne aj jednoduché, napriek tomu sa pred odvetným zápasom Európskej ligy dejú voči Slovanistom zaujímavé “čachre-machre”.

Celé to začalo zrušením špeciálneho vlaku, ktorý si klub objednal hneď po postupe cez Balzan. To bolo 3. augusta a v pondelok 13. augusta polícia šokovala.
Po desiatich dňoch mlčania zrazu prišla rana, rakúske orgány rozhodli, že tento vlak bude mať zakázané pricestovať na rakúske územie. Tri dni pred zápasom teda viac než 700 fanúšikov muselo začať zháňať iný spôsob prepravy.

Zdá sa, že to fanúšikov nijak neodradilo, ale naopak, vyhecovalo, v priebehu pár hodín sa vypredalo 1000 lístkov do sektoru hostí. Prečo to však bolo iba 1000, keď podľa kapacity štadiónu by mal Slovan dostať 1500 vstupeniek?

To sa veru nevie, ale vedenie Slovana dnes vycestovalo do Viedne o tomto rokovať a zajtra doobeda sa všetci dozvieme výsledok tohto rokovania. Oficiálnu žiadosť o zvyšné vstupenky odoslal klub belasých aj na UEFA.

Či už tie vstupenky Slovanu pridelené budú alebo nie, Ultras Slovan hecujú a mobilizujú na výjazd všetkých bez rozdielu či vstupenku majú alebo nie. Dá sa zakúpiť aj online na stránkach Rapidu Viedeň, ak by však aj nie, s heslom “Chaos, panika, násilie” sa bude určite vyše tisícka Slovanistov podporených Brnom a Austriou zabávať vo Viedni.

Ako aj ostatným táborom v európskych pohároch, aj Slovanu držíme palce, aby uhrali postupový výsledok a reprezentovali tak našu krajinu po futbalovej i ultras stránke.


Pridaj komentár