Rozhovor s fanúšikmi Trenčína

V ďalšej časti Rozhovorov sme “vyspovedali” dvoch popredných členov ultras skupiny Yellow Red Army z Trenčína, ktorá sa zameriava hlavne na podporu hokejovej Dukly Trenčín. Príjemné čítanie 😉
 
1. Ahoj, na úvod sa nám môžete predstaviť a povedať pár slov o sebe..
Obaja sme veľkí lokálpatrioti a zhodou náhod sme začali chodiť na hokej v rovnakom veku – od deviatich rokov. Nevymeškávame ani jeden hokej, na zimáku trávime veľkú časť svojho voľného času.

2. Povedzte nám niečo o fans scéne v Trenčíne. Aké skupiny u vás pôsobia, aké boli začiatky fans v Trenčíne.
Hokejová fans scéna v Trenčíne je dosť slabá. Chýba tu ultras mentalita, ktorú dnes v ľuďoch nájdete len ťažko a preto sa ju sem snažíme vniesť. Skupiny tu máme dve – YRA a starí dukláci Ilegálni Elegáni.

3. S kým máte družbu prípadne kladné vzťahy a s kým naopak kosu?
Začneme tými nepriateľmi. Od nepamäti je to určite Slovan Bratislava. Čo sa týka ďalších rivalov z ligy tak určite treba spomenúť Zvolen, Martin, Nitra, po novom Piešťany. ZV a MT hlavne z historických zápasov a play-off sérií. Oficiálnu družbu nemáme s nikým, priateľské vzťahy máme ale s bratmi zo Zlína, ďalej máme kamarátov medzi futbalovými chalanmi z Trenchtown Gangsters a Ultras Považan NMnV.

4. čo politická orientácia? Doprava, doľava či neriešite.

Politiku nech si každý rieši podľa seba, na tribúnu sa to snažíme neťahať

5. Zúčastňujete sa ako skupina aj chuligánskych aktivít?
Chuligánske aktivity sú pre nás tabu, možno o pár rokov, kto vie 😉 Skôr sme ale za tie neplánované bitky pred štadiónmi a v uliciach, ktoré vyplynú z emócií a vášne.

6. Ako je to s tvorbou chorea? Ako ich financujete, kde beriete inšpiráciu?
Choreá tvoríme väčšinou v počte 5-7 kusov. S nápadom vždy príde niekto z nás a spolu ho prediskutujeme – zhodneme sa. Financujeme zatiaľ výhradne všetko sami. Od klubu zatiaľ nemáme žiadne financie, je to preto dosť náročné.

7. Aký máte vzťah k pyru? Používate ho?
Vôňa pyra je jednoducho orgazmus! Keďže ale v uzavretých priestoroch je to trošku problém, používame ho hlavne na juniorke a na výjazdoch. To nesmie jednoducho chýbať.
8. Aké máte počty v kotli na domácich zápasoch a aké na výjazdoch?
Na lepšie zápasy ako je Nitra, Žilina a podobne dáme okolo 50-100 dementnejších hláv, ale inak je to aj tak slabé. Ľudia chodia na súpera a nie na Duklu a to je smutné. Výjazdy sú väčší problém, ale tak priemerom okolo toho jedného autobusu môžme rozprávať.
 
9. Aký máte vzťah s vedením klubu?
Veľmi dobrý ale,vždy to môže byť lepšie.
 
10. Navštevujete aj iné športy ako hokej?
Ako skupina ani nie, ale ako jednotlivci chodievajú od nás ľudia na futbal, florbal.

11. Aké máte vzťahy s futbalovými ultras? Podporujete sa
navzájom?
Ako sme už spomenuli, máme s nimi dobré vzťahy. Veľa ľuďom u nás kvôli tomu možno ležíme v žalúdku, keďže futbaloví ultras sú u nás ľavicovo zameraní, ale ako sme už spomenuli, politiku do športu neťaháme! Bojujeme za jedno mesto, za jeden kraj!

12. Nedávno došlo k ukoristeniu vašej vlajky a prsty v tom mali mať Trenčania. Môžete nám k tomu niečo bližšie napísať?
Na internete sa toho už popísalo veľmi veľa, ľudia časokrát nevedia čomu už veriť a čomu nie. Ale v skratke – jednalo sa o dvoch bývalých Duklákov, ktorí majú nejaké doposiaľ neznáme komplexy voči YRA a tak sa rozhodli to riešiť takto. Sú takisto napojení na hokejových chalanov z Piešťan. Chlapci sú jednoducho domýlení, jebať ich. Čo nás ale viac serie je to, že akonáhle sme začali s odplatou, prišli nám prvé predvolania na kriminálku. Smrť konfidentom! Táto téma je na dlhšie a toľko riadkov jej zas venovať nechceme.
 
13. Tvoj najpamätnejší zápas?
Pamätných zápasov bolo viac, ale určite nám najviac utkvela v pamäti play-off séria so Slovanom, keď sme otočili z 0:3 na 4:3. To sa nedeje každý deň a na to sa nezabúda. Ešte za zmienku stojí megavýjazd Nitry 11-timi autobusmi do TN, keď 2 hodiny po zápase bolo v uliciach stále rušno. To už bolo dávno.
14. Čo by ste chceli ešte s Trenčínom zažiť? Prípadne aké sú vaše najbližšie plány, ciele?
To, na čo čaká snáď každý. Majstrovský titul a pocit, že sme fanúšikovskú scénu v Trenčíne trošku pozdvihli a niečo jej odovzdali.
 
15. Top 5 táborov na Slovensku?
Určite Žilinskí Fanatici na hokeji – to je bomba. Ďalej návrat UMT v Martine, Nitra, Zvolen a Bystrica.

16. Sledujete náš web ultras-magazine.com?
Web poctivo sledujeme, len tak ďalej.

17. Na záver, čo by ste chceli odkázať naším čitateľom?
Milujte svoje mesto, podporujte jeho rozvoj na ultras scéne. Nedajme sa odradiť ani policajnými represiami, ktorých stále pribúda viac a viac, ani vypatlanými ksichtami SBS. Lokálpatriotmi do konca života!!!
 
Ďakujeme za rozhovor!

Pridaj komentár