Fanklub Michalovce

Rozhovor s Fanklubom Michalovce

Ďalší fanúšikovský tábor, ktorý odpovedá na naše a vaše otázky, je Fanklub Michalovce.

Predstav nám v skratke vašu skupinu.
Náš fanklub pozostáva momentálne zo 44 členov. Ako celok sme začali oficiálne fungovať pred postupom do extraligy. Chlapci zo staršej generácie, ktorí pôsobili ešte pred nami, už majú svoje rodiny a tak sa snažíme každým rokom naberať nových členov a navýšiť naše počty.

Aké máte zloženie kotla z hľadiska veku a počtov?
Vekový priemer máme do 30 rokov. Náš najmladší člen má 13 rokov, je to bubeník. Poslednú dobu k nám chodí veľa mládeže, čo nie je zlé, pretože máme s kým pracovať a vychovať si tak ďalšiu generáciu. Počty sa líšia, veľa závisí od termínu kedy sa hrá, keďže väčšina je pracujúcich.

Ako financujete svoje fungovanie (choreá, výjazdy, vlajky, bubny atď.)?
Každý člen platí člensķý poplatok na začiatku sezóny. Takisto bola aj podpora klubu, čo sa výjazdov alebo predmetov na fandenie týka. Prípadné choreografie si riešime vo vlastnej réžií, buď v rámci členských poplatkov, zbierok alebo sponzorských darov.

Ktorý zápas v tejto sezóne považujete po ultras stránke za váš najlepší (počtom, atmosférou či prezentáciou)?
Z domácich zápasov, čo sa atmosféry týka, to sú určite zápasy proti Slovanu. Pamätným bude zápas, kedy dostali 10 gólov. Počtovo bol najúspešnejší výjazd do blízkeho Humenného. Uvidíme čo prinesie PLAY-OFF.

Aký máte vzťah s vedením vášho hokejového klubu?
Vzťah sme mali pomerne pozitívny, troška sa to naštrbilo nečakaným vyhadzovom trénera Kúdelku a našim bojkotom na domácich zápasoch. Čas ukáže, akým smerom sa to vyvinie, koniec koncov sme tu pre hráčov a treba sa sústrediť na budúcnosť.

Ste aktívni aj na iných športoch?
Časť chlapcov aktívne podporuje futbal, iní chodia na zápasy hádzanej. Hokej je však to čo nás spája a kde nás chodí najviac.

S kým máte najväčšiu rivalitu a s kým naopak družbu, prípadne priateľské vzťahy?
Veľmi dobré vzťahy máme s Humenným, s ktorými sme sa už vzájomne podporovali v 1. lige. Takisto sú to Košice, kde s niektorými členmi máme kamarátske vzťahy. Posledné zápasy je však cítiť rivalitu, zápasy s nimi sú vyrovnané a vyhrotené. V každom zápase ide teda o veľa. My ako celok však momentálne nepociťujeme žiadnu nenávisť voči niektorému inému táboru.

Okrem ultras aktivít ste aktívni aj na chuligánskej scéne?
To určite nie, od toho sa dištancujeme.

Aké sú vaše najbližšie ciele ako ultras?
Považujeme sa za skôr za bežných fanúšikov, ktorých spája vášeň k hokeju. Určite by sme chceli medzi nás nalákať čo najviac členov a navýšiť naše počty a takisto aj zlepšiť svoje prezentovanie sa.

Využívate sociálne siete na svoju propagáciu?
Áno, snažíme sa zviditeľniť aj takto.

Ako by vyzeral rebríček TOP 3 táborov na hokejovej mape Slovenska podľa vás?
Atmosférou to je určite Nitra, dosť nás prekvapila Žilina a Spišská si počína tiež pekne, no uvidíme čo prinesie ich budúcnosť.

Na posledných dvoch zápasov našej reprezentácie vo Zvolene vytvorili domáci ultras aktívny kotol a odprezentované boli aj dve choreá. Aký je váš vzťah k reprezentácii a čo by ste povedali na myšlienku repre zmieru a vytvorenia spoločného kotla na zápasoch hokejovej reprezentácie?
V minulosti sa hrali prípravné zápasy aj u nás, teda máme k tomu pozitívny vzťah. Jedná sa o reprezentovanie nás všetkých, preto by sme boli naklonení tejto myšlienke a posunuli fandenie našej reprezentácie ďalej.

Otázky od UM fanúšikov:

Čo hovoríte ako fanklub na odchod Petra Kúdelku?
Bolo to hlavne nečakané, najmä po tom, čo sa ho prezident klubu po nepresvedčivých výkonoch zastal. Je pravdou, že tréneri sa tak ako aj hráči menia, toto rozhodnutie sme však nepochopili. Peter mal k fanúšikom pozitívny vzťah a bolo vidieť, že ho hokej baví. Prajeme mu v jeho kariére veľa úspechov.

Momentálny vzťah s Košicami?
Ten je neutrálny, po minuloročnom PLAY-OFF ostali už len kamarátske vzťahy jednotlivcov.

Proti ktorému fanklubu v lige sa vám najhoršie fandí?
Užívame si každý jeden zápas, najhoršie to je však na domácich zápasoch, ak k nám zavítajú hostia vo veľkom počte a nepridá sa štadión.

Nerozmýšľali ste, ako zväčšiť účasť aspoň na domácich zápasoch? Za mňa veľmi slabá účasť na každom zápase.
S tým musíme len pokorne súhlasiť. Do kotla sa na každý zápas snažíme pritiahnúť čo najviac ľudí, najmä aktívne fandiacich. Pred každou sezónou sa tiež snažíme rozšíriť naše rady, ale je to u nás zložité.
Kto chce a je zanietený do fandenia, ten príde, mentalita, žiaľ, u nás nie je možno taká ako v iných mestách a tak pracujeme s tým, čo máme. Momentálne sme radi za každý hlas.

Foto: Fanklub Michalovce, HK Dukla Ingema Michalovce


um wear

Pridaj komentár