Real Murcia B – Ciudad de Murcia

Ak patríte medzi ľudí, ktorí vedia strašne málo o španielskom meste Murcia, nebudete ani zďaleka ojedinelý prípad. Toto mesto sídliace na juhovýchode Španielska a s počtom obyvateľov približne 450 000 nepatrí medzi futbalových gigantov tejto krajiny, no napriek tomu v ňom sídlia až štyri futbalové kluby, ktoré pôsobia v druhej a tretej lige na profesionálnej úrovni. V druhej lige sú to Real Murcia a UCAM Murcia a v lige tretej to sú rezerva Realu a Ciudad de Murcia.

Práve poslední dvaja menovaní, Real Murcia B a Ciudad de Murcia si v nedeľu podvečer zmerali sily v súboji treťej ligy a nás ako fanúšikovský portál zaujalo najmä dianie na tribúnach. V Murcii vládne skupina Ultras Murcia, ktorá je politicky orientovaná doprava, niektorí o nich hovoria ako o ortodoxných fašistoch a táto skupina navštevuje výhradne zápasy A tímu Real Murcia, no v nedeľu sa časť z nich rozhodla navštíviť aj zápas rezervy. Dôvod je prostý, tím Ciudad de Murcia totiž podporuje skupina City Boys, ktorá je orientovaná naopak, čiže „doľava“.

V štrnástej minúte stretnutia tak nabieha na kotol City Boys skupina radikálov a kvôli potýčkam musí byť zápas na niekoľko minút prerušený. Situáciu upokojil až príchod polície, ktorá obidva tábory oddelila.

Výsledok zápasu asi nikoho nezaujíma, ale ak áno, tímy si po remíze 1:1 rozdelili po bode :).