Pochod

Pochod fanúšikov Derby County za záchranu klubu

Hrali historicky prvú sezónu anglickej ligy v sezóne 1888/89 a od jesene minulého roku im hrozí zánik, v lepšom prípade pád do poloprofesionálnych či amatérskych súťaží.

Najviac sa finančná situácia v klube zhoršila v dôsledku pandémiu a prakticky od jesene sa klub trápi v dlhoch, ktoré každý mesiac stúpajú o približne 1,5 milióna eur.

Majiteľ sa snaží klub predať, no záujemcov je málo. Klubu už anglický futbalový zväz strhol 21 bodov a momentálne sa nachádza na predposlednej priečke druhej ligy a ďalší nôž na krku visí do začiatku marca, kedy musí vedenie Derby County opätovne predložiť plány na financovanie klubu.

Klub s obrovskou históriou má aj tisícky verných fanúšikov a práve tí pred dnešným zápasom pochodovali mestom s transparentmi odkazujúcimi, nech sa robí všetko pre záchranu tejto slávnej značky. Protest podporilo svojou účasťou zo solidarity aj niekoľko stoviek fanúšikov Birminghamu.

To, že tento klub má bohatú fanúšikovskú základňu dokazuje aj dnešný zápas proti Birminghamu, ktorý sledovalo 32 211 divákov, čo je najväčší počet za posledné tri roky. Vo výbornom zápase hráči Derby najskôr prehrávali 0:2, no gólmi z 87. a 95. minúty sa im podarilo vyrovnať.

Momentálne v klube na poste trénera pôsobí známy Wayne Rooney, ktorý v úvode tohto roku odmietol ponuku na trénovanie tímu z Premier League.

“Everton oslovil môjho agenta a požiadal ma o rokovania o dočasnom prebratí mužstva. Odmietol som. Verím, že raz sa stanem trénerom v Premier League. Na 100 percent. A ak by to raz bolo v Evertone, bolo by to naozaj skvelé. Mám však prácu v Derby County a tá je pre mňa dôležitá. Áno, toto rozhodnutie bolo veľmi ťažké. Samozrejme som o tom dlhšie premýšľal, ale rozhodol som sa takto,” citovala Rooneyho agentúra DPA.


Foto: bbc.com, internet


Pridaj komentár