Od tragédie pri Salerne ubehlo už 18 rokov

Poznáme mnoho futbalových tragédii, no o jednej vie len málokto, pred osemnástimi rokmi prišli o život štyria fanúšikovia talianskej Salernitany a niekoľko desiatok bolo zranených.

Stalo sa tak v sezóne 1998/99 po zápase posledného kola Salernitany na pôde Piacenzy. Zo Salerna vycestovalo na tento zápas približne 1500 fanúšikov, ktorí verili vo víťazstvo, ktoré by znamenalo záchranu v Serie A. Vytúžené tri body z toho po remíze 1:1 neboli a niektorých fanúšikov ovládol smútok, iných zas hnev.

Vlak, ktorým cestovali domov, prešiel rukami chuligánov “rekonštrukciou” a tesne pred cieľom, v desať kilometrov dlhom tuneli vypukol vo vlaku požiar. Požiar sa rozšíril tak rýchlo, že napriek tomu, že do stanice Salernitany ostávalo iba pár kilometrov, ľudia rozbíjali okná a vyskakovali z vlaku.

Šťastie v nešťastí mali desiatky ľudí, ktorí museli byť prevezení po nadýchaní sa splodín horenia do nemocnice, menej šťastia však mali štyria fanúšikovia. Ciro Alfieri (15), Peppe Diodati (15), Enzo Lioi (16) a Simone Vitale (22). To sú mená štyroch fanúšikov Salernitany, ktorí v požiari prišli o život, pričom posledný menovaný zomrel po tom, čo zachránil dvoch mladých fanúšikov

Dnes ostáva rodina, priatelia a futbalová verejnosť iba smútiť a ctí si pamiatku na štyroch mladých ľudí, uctili si ju aj predstavitelia klubu US Salernitana 1919 spolu s niektorými hráčmi.

Foto: internet
24/05/2017


Pridaj komentár