Nepokoje pred zápasom v Bilbau, jeden policajt mŕtvy


Pred včerajším zápasom Európskej ligy medzi klubmi Athletic Bilbao a Spartak Moskva došlo neďaleko štadióna k veľkým výtržnostiam, čoho výsledkom sú desiatky zranených fanúšikov na oboch stranách. V nemocnici skončilo taktiež niekoľko policajtov, z ktorých jeden o život prišiel.

Podľa dostupných informácii, policajt zomrel po prevoze do nemocnice na zástavu srdca. Situácia v Bilbau bola natoľko vážna a chaotická, že o život išlo aj samotným fanúšikom, keď najmä z domácej strany bolo použitých množstvo zbraní, ako napríklad nože, fľaše, pyrotechnika či kamene.

Napriek narastajúcej kritike na chuligánsku scénu v Rusku, hostia preukázali obrovskú chuť bojovať so súperom aj bez zbraní a v početnej nevýhode, čo môžete vidieť na rôznych videách, na ktorých vidno, že Spartakovci sa napriek sprche predmetov na útek pred svojím súperom nedali.

Domáci sa na zápas pripravili naozaj kvalitne, podľa zatiaľ neoverených informácií, prišlo Bilbao podporiť aj niekoľko iných ľavicových táborov zo Španielska, Spartak teda vycestoval skutočne na horúcu pôdu. Uvidíme, čo nám prinesie žreb, bolo by naozaj zaujímavé, keby sa Španieli v ďalšom kole stretli napríklad so Zenitom či CSKA Moskva.

Zaujímavé bude sledovať aj nasledujúce dni v Španielsku, kde sa určite začnú obrovské boje proti futbalovému násiliu, možno očakávať nejaké zmeny v zákonoch a hon na fanúšikov.

Na záver, v správe ste sa nás pýtali, či ospevujeme smrť policajta, radi by sme teda takto verejne odpovedali, že napriek tomu, že polícia zasahovala dosť neprimerane a neprofesionálne, o čom svedčí nejedno video, smrť policajta neospevujeme.
Futbal je šport plný emócií a keď sa stretnú dva premotivované fanúšikovské tábory, je tak trochu pochopiteľné, že dochádza ku konfrontácii, do ktorej sa občas zapojí ešte premotivovanejší policajt. Takých radi nemáme, takým by sme priali zbavenie sa odznaku či súd a väzenie, rovnako ako oni trestajú fanúšikov. Smrť však neprajeme nikomu!
Snáď bude táto odpoveď postačujúca.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=UIkQSPrdKkQ

https://www.youtube.com/watch?v=KMNrVX_flIg

Foto: internet


Pridaj komentár