Nahnevaní fanúšikovia vtrhli na tréning Herthy Berlín

“Znova dostanete upozornenie, ale už viete, že môže mať aj progresívnejšiu podobu.”

Tak zneli slová lídra ultras skupiny Harlekins Berlin´98, ktorý v sobotu vtrhol s ostatnými priaznivcami na tréning futbalistov Herthy Berlín.

V priebehu desiatich dňoch prehrali spoluhráči slovenského reprezentanta, Petra Pekaríka, dva derby zápasy proti Unionu Berlín, najskôr v lige, o desať dní neskôr aj v pohári, navyše na domácej pôde.

Okrem týchto prehier fanúšikov hnevajú určite aj výkony v ostatných zápasoch, ktoré zaostávajú od veľkých cieľov, ktoré si klub stanovil príchodom nového investora Larsa Windhorsta.

Okrem výsledkov nahnevalo členov ultras skupiny aj to, ako sa postavili k prehre s Unionom, keď po konečnom hvizde ani neprišli pod tribúnu a zmizli priamo do útrob štadióna.

Líder fanúšikov, prezývaný “Kreisel”, nie je klubu neznámy, podobná situácia sa totiž udiala v roku 2017 po pohárovej prehre proti 1. FC Kolín. Vtedy líder vtrhol do útrob štadióna, kde sa dostal do konfliktu so zamestnancami klubu, výsledkom čoho bol dočasný zákaz vstupu na štadión.

Pochod a verbálne útoky fanúšikov Herthy priniesli spomienky na incidenty v iných kluboch v minulosti. Napríklad transparent na drážďanskom štadióne Rudolfa Harbiga v závere sezóny 2013/14. Po spečatení zostupu z 2. ligy ultras Dynama rozprestreli transparent s nápisom “Máte jednu hodinu na to, aby ste opustili naše mesto!”. Ešte horšie dopadli hráči FC Schalke 04 po zostupe do Bundesligy minulé leto. Pred Schalke Arenou sa odohrávali vojnové scény, počas ktorých boli niektorí hráči aj fyzicky napadnutí.

Zdroj: internet


Pridaj komentár