MVV Maastricht – Roda JC Kerkrade (29.10.2021)

Od derby medzi Spartakom a Slovanom nás naše médiá otravujú nezmyselnými článkami o nekultúre našich fanúšikov, samotné kluby hádžu polená pod nohy tým, bez ktorých by futbal ani nemalo zmysel hrať a tisíce moralistov v komentároch sa vyjadruje, ako by sme si mali brať príklad z vyspelej Európy.

Zatiaľ čo u nás nezmyselne téma číslo jeden, v tej spomínanej vyspelej Európe sa víkend čo víkend deje niečo podobné a nebolo tomu inak ani včera v Holandsku, kde sa v Limburgskom derby stretli Maastricht a Roda Kerkrade.

Už v 16. minúte sa začala pyrotechnika zo sektoru hostí prehadzovať k domácim, tí reagovali podobne, po krátkej pauze nepokoje pokračovali, odniesol si to aj domáci hráč, ktorý bol zasiahnutý neznámym predmetom pri zahrávaní rohového kopu.

Krátko pred prestávkou, keď sa niektorí fanúšikovia dostali aj na hraciu plochu, hlavný rozhodca predčasne ukončil stretnutie a hráčov poslal do kabín. Na miesto prišla polícia, ktorá rozvášnené tábory upokojila. Zranených bolo niekoľko fanúšikov, prevažne po zásahu polície, zatknutia nehlásia z Maastrichtu žiadne.

Foto: 1limburg.nl, ESPN LIVE, Mark Thiessen, Noppes, M-X4, internet

Pridaj komentár