MŠK Žilina – Spartak Trnava (25.08.2017)

O tom, že aj na Slovensku sa môže odohrať veľmi kvalitný zápas, čo sa atmosféry týka, sa presvedčilo 4689 divákov, ktorí si našli v piatok podvečer cestu na Štadión pod Dubňom, kde domáci Žilinčania privítali trnavský Spartak.

Už pred samotným zápasom Spartakovci hlásili vypredaný sektor hostí, domáci mobilizovali kotol aj na 15. výročie družby s Goralom Žywiec a čo sa dialo na štadióne si môžete pozrieť prostredníctvom nášho fotoreportu. Žilina v úvode zápasu vyťahuje družobné choreo, dopĺňa to dymovnicami, v sektore hostí sa v druhom polčase objavili stroboskopy, ale čo viac potešilo, oba tábory hnali vpred svojich zverencov hlasivkami po celých 90 minút, čo vyhecovalo samotných hráčov k vynikajúcemu výkonu, a tak sa hral na slovenské pomery pekný futbal s úspešnejším koncom pre žlto-zelených. Tí zvíťazili 3:1 a pripísali si na konto druhé víťazstvo v sezóne.

Zápas sa teda odohral v skvelej atmosfére, odpálilo sa pyro, odprezentovalo choreo, celková návšteva napriek TV prenosu takmer päťtisíc divákov je na piatkový podvečer veľmi solídna, človek by si povedal, že už to lepšie ani byť nemohlo a predsa…

Po zápase si totiž na svoje prišli aj milovníci tretích polčasov, zatiaľ prvotné info hovorí o vyrovnaných počtoch 25 Žilina a 25 Góral proti 30 Trnava a 20 Korona Kielce a výhre domácich, no počkáme si na oficiálne vyjadrenia obidvoch bánd. Čo je však hlavné, akcia prebehla bez väčších komplikácii a bez neželaných hostí.

https://www.youtube.com/watch?v=w9pbGjoF_NA

Foto: Piso / Ultras Magazine


Pridaj komentár