MŠK Žilina – MFK Ružomberok

Po vyše piatich rokoch sa oficiálne Žilinskí Fanatici vrátili na futbalové tribúny, keď si v sérii predsezónnych stretnutí s majiteľom MŠK “vybojovali” späť svoju severnú tribúnu. Na oficiálny prvý zápas s Ružomberkom prišlo do kotla necelých štyristo žltozelených, v tom približne dvadsať fanúšikov Góralu Žywiec.  Domáci sa počas zápasu prezentovali okrem skvelého supportu aj vlajkami na mávanie. V sektore hostí približne 20-25 Ružomberčanov, ktorí sa prezentovali transparentom “Severný sektor pre Fanatikov!” Reporty obidvoch táborov spolu s fotografiami si môžete pozrieť nižšie. Doplníme už len, že v zápase sa viac darilo domácim, ktorí porazili Ružomberok pred 2981 divákmi 3:2.

Report domácich: 
,,Dočkali sme sa! Po dlhých piatich rokoch sme sa vo veľkom štýle vrátili na severnú tribúnu a opäť sme si vychutnali futbal z miesta, ktoré právom označujeme ako náš domov! 

Samotnému supportu na severnej predchádzal pochod mestom. Stretko bolo na Mariánskom námestí, kde sme odprezentovali podporný transparent pre našich bratov – Baczek, Dorzak, Sola držte sa – a za neustále spevu a horiacej pyrotechniky sme sa presunuli na štadión.

Kotol tvorilo približne 350 fanatikov, ktorí šli nadoraz celých 90 minút. Niektorí dokonca aj cez polčasovú prestávku, počas ktorej sa chytil nový chorál a demencia vyvrcholila. K videniu boli tiež mávacie vlajky, obojručky či podporný transparent pre našu Kontesu. K nášmu vynikajúcemu výkonu sa pridali aj hráči, ktorí porazili Ružomberok 3:2. Pozápasová ďakovačka len umocnila fanatický večer a štadiónom pod Dubňom sa opäť nieslo mohutné MŠK ŽILINA NA SLOVENSKU NAJLEPŠIA!

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tiež hosťom z Ružomberka za vyjadrenú podporu nie len v tomto zápase.”

Report hostí:
,,Ešte vo vyjazdovy deň nám odpadajú ľudia, a kedže nám dopredu bolo známe že zo starších členov jadra sa môžu kôli práci a dovolenkám zúčastniť 3! Začína polemika, čí vôbec na ten vlak nasadneme… no povedal som si, že pivo mám už kúpené a pán O. a pán F. pojdu tiež, tak sa poberám.

Prichádzam na stanicu a vidim že sa zbiera asi dvadsať ludi a tesne pred odchodom vlaku sa to ešte kopí na 30. Pár stálic samozrejme na handry a uvažovali sme už v RK či ich vobec pustime do vlaku, no napokon sme sa nechali zlomiť že idú.

Po príchode do Žiliny sme prevádzaný priamo cez kolaje do sektoru hostí na severnú tribúnu, kde už vidíme domácich fanatikov po 5 a pol roku chystať sektor. Dostávame lístky od nášho bezpečáka a hor sa do sektoru.
Počet fanatikov fakt neviem odhadnuť, z našho bočneho pohladu je to tažke. Z 30 ľudí sa nakoniec do sektora hostí vyberá len 20 plus jedna autoposádka.

Vešiame vlajku supporterov na plot a transparent na podporu fanatikov, a ich úspešného boja za svoju tribúnu. Uvedomujeme si že proti presile domácich nemáme na rovnakej tribúne šancu, preto sa snažime viesť support tak aby sme moc nemíňali energiu. Asi polka ludí išla od začiatku v sektore hore bez. Snažime sa využivať hluche miesta Žilinčanov medzi choralmi na naše uderne a hlasne chorale inokedy si davame potichšie ťahavé chorale.. nech sa ludia bavia… asi v takomto duchu beží prví polčas bezohladu na stav … prestavku využivame na pivko a klobasku…. a začína sa totálny bašavel.. Na úvod polčasu dávame najprv pozdrav Žilinčanom “vitajte doma” za čo nám zatlieskajú a v 58 minute nám začína prepínať a zmastíme chorál Concordie so všetkym čo k tomu patrí. Po zápase nám hrači dakuju a tu by som vyzdvihol novu posilu Mareša… ktory bol pod sektorom pekne dlho.

Zo sektora na stanicu ideme v sprievode PZ SR a tak stíhame krásne vlak aj rum vo večierke a može sa isť domov… nalada vo vlaku je akoby sme vyhrali…. par upozorneni od policajtov na hluk ale inak bez problemov prichadzame domov kde sa rozchadzame

Výjazd a disciplínu omladiny, ktorá sa zúčastnila v počte 15 kusov hodnotím na jednotku.”

000 00 000 01 02 04 05 06 07 08 09 10 11 12 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 30 31

Foto: Ultras Magazine / Zuzyi
23/07/2016

Pridaj komentár