MŠK Žilina – AS Trenčín

Šláger kola videlo takmer 6400 divákov, z toho vyše 800 Trenčanov (sektor hostí+tribúny). Tí spravili svojmu tímu domáce prostredie, čo nakoniec stačilo na remízu 1:1. Hostia sa prezentovali mávacími vlajkami, choreom na začiatku zápasu a tiež niekoľkými transparentmi. V jednom z nich vyjadrili podporu žilinským ultras v ich boji za severnú tribúnu v znení: “SEVER V ZA PATRÍ FANATIKOM, SEVER V TN PATRÍ LEGII LAUGARICIO!”, čo vyvolalo potlesk domácich tribún. Domáci kotol tvorila asi 20-tka fans a približne rovnaký počet detí, ktoré namaľovali aj menšie choreo. Žilinskí ultras mali byť podľa neoficiálnych informácií aktívni v meste.

Report Trenčanov:

Napriek nedeli (19:00) a TV prenosu sme do Žiliny vypravili historicky najpočetnejší výjazd, keď sa oficiálne číslo predaných lístkov zastavilo na počte 653. Z TN vyrážajú 4 autobusy, ostatní naberajú smer po vlastnej osi. Do sektoru prichádzame konečne s predstihom, na plot vyvesujeme maľovaný transparent ASTN so srdcom v strede. S nástupom hráčov vyťahujeme bielu a červenú sektorovku, celé choreo dopĺňame mávacími vlajkami po krajoch. Kapacita sektoru hostí nepostačuje, a tak sú naši fans vpustení aj vedľa. Od začiatku to žije, striedame jeden chorál za druhým, kotol vrie a tým burcuje aj menej aktívnych jedincov k činnosti. Na zápas sme mali pripravené aj 3 textové odkazy, v prvom polčase vyťahujeme prvý na podporu ŽF, ktorý dopĺňame aj tématickými pokrikmi. Odhliadnuc od rivality treba povedať, že tábor ako Fanatici určite našej chabej scéne chýba, avšak kompetentným vo vedení MŠK evidentne vyhovuje Status quo. Mali by si zobrať príklad od hokejového MsHK, kde sa šport robí pre fanúšika, pretože „kde je vôľa, tam je cesta“. Ten akože 20-členný kotlík Šošonov, ani tisíce sediacich atmosféru pod Dubňom nespraví a nepomôže ani treska, či zdvojený vstup 1+1. Zápas na ihrisku sa pre nás nevyvíja pozitívne, no aj tak mohutne ženieme našich hráčov za vytúženým gólom. V druhom polčase vyťahujeme zvyšné dva nápisy, jeden smeruje nášmu bývalému brankárovi v bráne súpera, ktorého otec aj dedo hájili trenčianske farby počas celého života, no sila peňazí má veľkú moc.. Posledným nápisom posielame odkaz večného pokoja medializovanému fanúšikovi FC Bruggy – Lorenzovi. V druhom polčase sa domáci predsalen o akú-takú atmosféru snažia a spúšťajú mexické vlny, my sa pridávame a bavíme spolu s nimi. Po vyrovnávajúcom góle nastáva eufória, opätovne sa snažíme spustiť mexiko, no domáci sa k nám už nepridávajú. Po konci stretnutia prebieha patričná ďakovačka a pozdravy s hráčmi. Výjazd to bol famózny, kiežby sa zopakoval o 4 týždne do Bratislavy.