MŠK Rimavská Sobota – FC VSS Košice (pohár, 16.09.2020)

Niekdajší prvoligisti, ktorým osud moc neprial a prepadli sa do nižších súťaží. Vďaka Slovenskému poháru sa však stretli opäť a patrične si to užili.

Žreb Slovenského pohára sa postaral o to, že na seba narazili Rimavská Sobota a Košice. Ako sa predpokladalo, na Gemer zavítali aj košickí fanúšikovia a spolu s domácimi vytvorili pravú futbalovú atmosféru.

Po stretnutí došlo ešte k menším pozdravom medzi oboma skupinami, viac si už pozrite nižšie na videách a v našom fotoreporte od Svaka.

Čo sa týka samotného zápasu, na trávniku sa lepšie darilo druholigistovi z Košíc, ktorý rozstrieľal domácich 7:0.

REPORT DOMÁCICH:
,,Konečne sme sa dočkali! Po 5tich rokoch, čo sme sa prihlásili do pohára, sme postúpili do tretieho kola, a to nám prinieslo konečne zaujímavého súpera – Košice! Po dohodách s klubom, sme pristúpili nato, že znova zavítame na štadión a povzbudíme chalanov v neľahkej situácií v akej sa vraj nachádzajú. No dosť bolo omáčok …

Na zápas sme sa hecovali už zopár dní, týždňov, mesiacov a niektorí aj rokov. Stretávame sa v peknom počte a všetci sme pripravení vydať zo seba ten najlepší výkon!!! Máme predsa sviatok – zápas roka! Na zápase sú vykvačené 2 odkazy. „TO MY SME SRDCE FUTBALU!“, ktorým chceme dať najavo, že ten futbal sa hrá pre ľudí – pre fanušikov! Bez nás ten futbal ani nemá význam … K transparentu „ HROBÁRI ŠPORTU NA SVK!“ komentár netreba. (K tomu sme sa vyjadrovali v minulom článku).
Od začiatku zápasu začíname pekne z ostra. Náladu, celkovú atmosféru dvíhajú aj fans hostí, ktorí síce kus meškajú, ale dodali zápasu tú pravú atmosféru. Škoda, veľká škoda, že nie je viac takýchto zápasov v lige.
A teraz náš pohľad k smerom k hre a celkovému prejavu Mšk…
Všade sa píše, ako sme boli frustrovaní, nespokojní, ako čo sme kričali atď. Treba ale podotknúť, že do nejakej 70 minúty sme fandili, povzbudzovali aj pri stave 0:6 na 100% !!!
My sme išli na maximum!!! No na zápase roka sa len prechádzať, tak to už bolo veľa! Tu už ani výhovorky, že máme mladých hráčov (ktorí by mali behať, trhať trávnik! – nie sa prechádzať),alebo zranených neplatia! Nerozumieme ani to, ako sa za 7 zápasov možno 8, zraní pol kádra! Prečo nemá kto hrať ? Kto za to môže? Slabé vedenie? Chuligáni na tribúnach? Primátor? Či nebodaj Covid???
Jeden z bodov, ktorý sme vedeniu predložili bolo, že nechceme vidieť žiadne vlažné výkony v zápasoch. V takýchto zápasoch sa hrá na plno a do poslednej minúty! Prechádzať sa tak môžete v Tescu alebo v Kauflande, keď sú akcie. Sme nespokojní … Tých bodov, ktoré sme vedeniu predložili bolo pár. Kým nebudú všetky splnené pravidelne sa zápasov zúčastňovať nebudeme. Sem tam sa ukážeme, aby ste nezabudli, že aj na tom biednom futbale nám kus záleží!
Po zápase sme sa spoločne s Košičanmi pozdravili ako sa patrí a všetci sme sa pobrali spokojne domov…Parádna streda za nami …
Ps: Osobitne chceme poďakovať dvom chalanom z MT, že merali ku nám cestu. Vážime si to, a boli sme radi že ste prišli. Ďalšie poďakovanie patrí, už tradične ujovi Svakovi za foto.

Ps2: Na zápase sa objavuje babeta… Pripomenuli sme si teda jeden slávny song… (Čierna babeta (sice bola teraz červená) Píno na nej uteká, stráca sa nám v pozadí, on si v lese poradí …).”

 

 

https://www.facebook.com/SvakoUMphotography/posts/173667027700396

Foto: Svako / UM


Pridaj komentár