MsHK Žilina – MHC Martin

V piatkovom 41. kole hokejovej Tipsport ligy pútalo pozornosť najmä susedské derby medzi Žilinou a Martinom. Zápas, ktorý sledovalo 3212 divákov, sa odohral na slovenské pomery vo fantastickej atmosfére, o ktorú sa starali oba tábory fanúšikov. Na strane Žiliny vynikajúca mobilizácia, kotol čítajúci cca 500 osôb (v tom 50 z Góralu Žywiec), na druhej strane Martin s približne 150 fanúšikmi.

Vzájomná rivalita sa prejavila už po prvej tretine, kedy sa rozhodla skupina domácich pozdraviť Martinčanov priamo pri ich sektore. Tí však vlajku ubránili a nejakému väčšiemu konfliktu zabránila SBS či blížiaci sa príchod policajtov. Počas zápasu sa Žilinčania prezentovali transparentom na adresu fanúšikov Banskej Bystrice, Martinčania pre zmenu dva transparenty venovali domácim, no a koniec stretnutia patril skvelej pyroshow, pri ktorej bolo odpálených takmer 70 ohňov.

Na záver vám prinášame report hostí v plnom znení, neskôr budeme článok aktualizovať aj o report domácich.

“Pekný podvečer Martinčania. Včera sa odohral DERBYZÁPAS, svätá vojna fanatikov, ktorému sa na Slovensku momentálne len ťažko vyrovná iný zápas. My sa na tento pripravujeme asi týždeň dopredu, kedy vznikajú tri prezentácie “jebať žilinu”, “modrobiela -naša motivácia – vaša frustrácia” a modrobiela kartónovačka.

Na výjazd sa nakoniec z Martina vyberá smutný počet iba okolo 150 fanúšikov. Ostatných 70 prišlo po vlastnej osi. Atmosféra naša tradičná výjazdová, všetci sa bavia a spolu vytvorili dobrý hukot.

Martin zápas vyhráva po nájazdoch 2:1 a do tabuľky si pripisuje 2 cenné body. Na Poprad strácame 2 body a prípadné preskočenie Podtatrancov by nám v playoff prisúdil práve Žilinu.

Ku kulinárskej show počas prvej prestávky len pár postrehov. Rešpekt omladine, ktorá hrdo ubránila vlajku. Hanba všetkým, ktorí ušli a nechali bojovať len tých pár. Najväčšia vina staršiemu UMT za účasť len 20 bojovnikov do 20 rokov. Odignorovanie derby bude mať svoje následky!!! Žilinčanom rešpekt za peknú mobilizáciu a za minimálne ujmy pre normálov. Jebať však ich chuligánsku sbsku cigánsku. Inak na tie počty s silu to zas žiadna sláva nebola.

Písať na internete je iné ako stáť tvárov v tvár súperovi. Všetci čo vypisujete sračky a urážate súperov si uvedomte, že ak nato nemáte v realite, tak nerobte ramená ani na internete.

Všetkým zúčastneným vďaka za podporu Martina!!!

Martinčanom na život celý!!!”

Foto: Ultras Magazine, Ultras Žilina, Adrián Danaj
27/01/2017

Pridaj komentár