MsHK Žilina – HK Nitra

Tento víkend sa odohralo niekoľko zaujímavých zápasov, medzi ktoré patril aj nedeľňajší hokejový súboj medzi Žilinou a Nitrou. Oba tábory pred zápasom avizovali veľkú mobilizáciu, a tak sme sa s fotoaparátom v ruke ocitli priamo v dianí aj my.

Celá akcia začala pochodom žilinských ultras, počas ktorého okrem skandovania chorálov bola odpálená aj pyrotechnika, okrem toho zaujala aj gumená Anča, ktorej žlto-zelení na krk zavesili šál ich „obľúbeného“ tábora, teda Banskej Bystrice. Keď sa pochod dostal až k štadiónu, časť výpravy Žilinčanov sa rozhodla pozdraviť hosťujúcich fanúšikov, ktorých pricestovalo na tento zápas približne 120. K ničomu veľkému však nedošlo a po malej chvíli polícia dostala situáciu plne pod kontrolu.

Čo sa zápasu týka, ten sa odohral na slovenské pomery vo vynikajúcej atmosfére, o ktorú sa starali oba tábory fanúšikov, oproti spomínanej 120tke hostí sme mohli vidieť prezentáciu takmer 400-členného kotla domácich, ktorí sa v prvej tretine prezentovali aj choreom. Atmosféra sa stupňovala koncom zápasu, kedy okrem iného baviaci sa Nitrančania odpálili pri svojom sektore bengál a v tom istom čase sme zaregistrovali prípravy domácich ultras na záverečnú ďakovačku s hráčmi.

Tá prišla po konci stretnutia a bola okorenená o nejaké tie bengále a stroboskopy. Žilinčania sa baviť neprestali ani pred štadiónom, kde po nevydarenom pokuse dostať sa k Nitrančanom, založili oheň priamo na ceste. Zasahovať museli ťažkoodenci so slzným plynom, na čo reagovali niektorí Žilinčania kameňmi a inými predmetmi, situácia sa po pár minútach upokojuje a všetci sa rozchádzajú.

A pochod (2) A pochod (5) A pochod (7) A pochod (8) A pochod (9) A pochod (10) A pochod (11) A pochod (12) A pochod (13) B žilina (5) B žilina (6) B žilina (7) B žilina (9) B žilina (12) B žilina (13) B žilina (14) B žilina (17) B žilina (23) B žilina (26) B žilina (27) B žilina (30) B žilina (31) B žilina (32) B žilina (35) B žilina (36) B žilina (37) D Nitra (2) D Nitra (6) D Nitra (7) D Nitra (8) D Nitra (9) D Nitra (10) D Nitra (11) E lena X after (2) X after (4) X after (5) X after (6) X after (8)

Foto: Ultras Magazine
01/11/2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *