MHC Martin – MsHK Žilina

Na severe Slovenska sa na Štefana konala “veselica” v podobe derby hokejového zápasu medzi Martinom a Žilinou. Na zápas, ktorý bol označený ako rizikový, bolo nasadených vyše sto policajtov, vrátane ťažkoodencov, ktorí sa dostali do konfliktu so Žilinčanmi už po ich príchode do Martina. Na štadióne, ktorý sa zaplnil takmer do posledného miesta sa odohral zaujímavý hokej a hlavne v búrlivej atmosfére, o ktorú sa starali obidva tábory fanúšikov. Najmä domáci dali početný kotol, v ktorom bolo v úvode zápasu odprezentované pekné choreo, ktoré zobrazovalo názvy martinských chorálov. V sektore hostí sa nenechalo zahanbiť približne 170 fanúšikov, ktorí sa pre zmenu pár sekúnd pred koncom zápasu prezentovali pyrom. Bezprostredne po zápase sa hostia dostávajú do konfliktu s premotivovanou SBS-kou a následne nabiehajú do potýčky policajti, čoho výsledkom sú minimálne traja zatknutí. Vynikajúce derby pošpinila len smutná udalosť, že jeden zo zatknutých Žilinčanov je stále držaný vo väzbe a s najväčšou pravdepodobnosťou sa postaví pred súd.

Na záver si môžete prečítať report domácich, neskôr budeme článok aktualizovať aj o report hostí.

,,Na druhé Derby v krátkom slede po sebe sa v Martine chystá poriadna mobilizácia. Skvelý dátum na najlepší zápas na Slovensku po fanúšikovskej stránke za posledné roky dáva dopredu cítiť plný dom a nezabudnuteľnú atmosféru. Plný dom však videl nevýrazný výkon hokejistov na ľade a taktiež polovičný výkon fanúšikov na južnej. Na hostí, ktorých prišlo asi 150, to však na vyrovnanú partiu stačilo a decibely rátať nikto nebude, aj keď sme jasne dominovali. Na derby boli prítomný aj naši mladí kamaráti zo Slovanu Bratislava, ktorím za podporu ďakujeme.

Na záver už len veľká výhrada pre hokejistov, ktorí derby nezvládli a plný dom sklamali na celej čiare. Veľká pochvala naopak pre tých čo na juhu nechali svoj hlas a srdce a aj pre jedincov, ktorí počas zápasu získali spať klubovú vlajku, ktorú žilinčania pri predošlom derby ukradli asi na sekretariáte a takisto mladým “uličníkom”, ktorí sa vybrali do Žiliny po zápase privítať výjazdníkov. Lovia pár šálov, padlo pár výchovných a spokojne cestujú domov!

Martinčanom na život celý!!!!!!”

mhc-martin-mshk-zilina-1

mhc-martin-mshk-zilina-2

mhc-martin-mshk-zilina-3

mhc-martin-mshk-zilina-4

mhc-martin-mshk-zilina-5

mhc-martin-mshk-zilina-6

mhc-martin-mshk-zilina-7

mhc-martin-mshk-zilina-8

mhc-martin-mshk-zilina-9

mhc-martin-mshk-zilina-10

mhc-martin-mshk-zilina-11

mhc-martin-mshk-zilina-12

mhc-martin-mshk-zilina-13

mhc-martin-mshk-zilina-14

mhc-martin-mshk-zilina-15

mhc-martin-mshk-zilina-16

mhc-martin-mshk-zilina-17

mhc-martin-mshk-zilina-19

mhc-martin-mshk-zilina-20

https://www.youtube.com/watch?v=cCsYJCWoCoU

Foto: Martin JUH, MHC Martin, Yellow Green Hearts, Ultras Magazine fans
26/12/2016

 

umwear banner

Pridaj komentár