Marko “Jagoda” Ivković by dnes oslávil 31 rokov

Od roku 2014, vždy 21. novembra, si fanúšikovia Crvenej Zvezdy pripomínajú smutný deň, keď jedného zo svojich priateľov zavraždili v Istanbule.

V ten večer Marko “Jagoda” Ivković išiel s ďalšími červeno-bielymi do Istanbulu na basketbalový zápas medzi Galatasarayom a Crvenou Zvezdou. Pred arénou “Abdi Ipekči” došlo k potýčke medzi fanúšikmi oboch klubov, po ktorej Marko skončil s bodnými zraneniami ležať na zemi.

Správa o jeho smrti otriasla celým Srbskom, úprimnú sústrasť vyjadrovali fanúšikovia aj konkurenčného Partizanu.

Marko sa narodil v roku 1989 v Zadare. Po operácii Búrka utiekol do Srbska, do Jagodiny a práve preto mu prischla prezývka Jagoda. Neskôr sa presťahoval s matkou a sestrou do Zemunu, kde sa aktívne vzdelával. V tom momente začal aktívne navštevovať zápasy Crvenej Zvezdy, najmä futbalového klubu.

S niekoľkými stovkami priaznivcov sa v osudný deň vydal podporiť aj klub basketbalistov a to do Istanbulu na zápas Euroligy. Tesne pred začiatkom zápasu došlo k potýčke, pri ktorej bol Marko dobodaný. Okamžite bol prevezený do istanbulskej nemocnice, no lekárom sa nepodarilo zachrániť jeho život ani po piatich hodinách resuscitácie.

Tréner Galatasarayu, Ataman, hneď po zápase, nevediac o smrti fanúšika, označil fanúšikov Zvezdy za teroristov. Srbský konzul v Istanbule Zoran Marković bol z tohto vyhlásenia tak šokovaný, že ihneď kontroval a práve Ergina Atamana nazval teroristom. V telefonickom rozhovore s tureckým premiérom Ahmetom Davutoglu požiadal predseda vlády Srbskej republiky o pár chvíľ neskôr o urýchlené objasnenie trestného činu a na konci telefonátu dodal, že turecký tréner Ataman už nie je v Srbsku vítaný.

Tureckej polícii sa podarilo vypátrať vraha, bol ním 50-ročný Kadri Aktaš, ktorého súd odsúdil na 25 rokov väzenia.

Dnes by Marko oslávil svoje 31. narodeniny, tak mu aspoň takto do fanúšikovského neba prajeme všetko najlepšie.


Foto: internet


Pridaj komentár