Liga majstrov – štvrťfinále (prvé zápasy)

Najprestížnejšia európska futbalová súťaž mala tento týždeň na programe úvodné štvrťfinálové stretnutia. Štyri štadióny, osem klubov, tisícky fanúšikov, skvelý futbal.

Hneď v utorok sa oči upriamili do Turína, kde výborne hrajúci Juventus privítal Barcelonu. Choreo a support vyhecovali domácich futbalistov k vynikajúcemu výkonu, a tak hráči Barcelony moc vody nenamútili, z Talianska si vezú podobný výsledok ako z osemfinálového zápasu v Paríži, tentokrát vyfasovali 0:3.

V utorok sa mal odohrať aj zápas Dortmundu s Monakom, no kvôli bombovému atentátu, pri ktorom bol zranený aj domáci hráč Marc Bartra, sa zápas odložil na stredu. Či išlo o teroristický útok alebo “zábavku” nejakej konkurenčnej skupiny, to nevieme, každopádne veľmi smutné a sme radi, že si celý tento čin nevyžiadal žiadne ľudské obete. Bezprostredne po informácii o preložení zápasu na nasledujúci deň sa domáci klub v spolupráci s fanúšikmi BVB zachoval veľmi pekne k fanúšikom z Francúzska, ktorým ponúkli nocľah. Médiá šalejú, koľko stoviek fanúšikov z Francúzska prespalo u fanúšikov Dortmundu, pravda však je, že túto možnosť využilo len pár Francúzov, ostatní mali zajednané hotely už pred odjazdom do Nemecka, jedna početnejšia skupinka dokonca celú ubytovňu, niektorí spali v autách a niektorí to zahrali na starý známy štýl a celú noc prechlastali v bare, kde sa postupne prespali, tu treba pochváliť drvivú väčšinu majiteľov barov, že im nechali otvorené a nechali ich prespať sa, určite tam chlapci z Monaka neprišli s 5€, ako si myslia slovenskí podnikatelia, ktorí v stredu večer po Lige majstrov nechajú po zápase 1000 fanúšikov zo zahraničia sedieť na benzínkach…

No ale k zápasu, priaznivci Monaka moc šancí na úspech na štadióne Borussie nemali, rovnako ako ostatné tábory, ktoré tam zavítajú, napriek tomu sa futbalom bavili celých deväťdesiat minút. Bodaj by aj nie, keď futbalisti na trávniku predvádzali opäť skvelý bojovný výkon, ktorý im priniesol do odvety fantastický výsledok – výhru 3:2.

V stredu po zápase Borussie s Monakom boli na programe ešte dve stretnutia, Atletico Madrid vs. Leicester a súboj gigantov.

Leicester vycestoval do Madridu vo fantastickom počte, vyše dve tisícky fanúšikov sa bavilo na námestí, no po pár pivách sa zábava zmenila a najmä radikálnejšia skupina Angličanov pocítila silu a agresivitu španielskej polície. Celkovo bolo zatknutých najmenej desať Angličanov a jeden musel byť prevezený do nemocnice po údere obuškom do hlavy. V zápase samotnom sa domáci prezentovali tradične celoštadiónovým choreom.

V spomínanom súboji gigantov narazili na seba Bayern Mníchov a Real Madrid. Domáci mali pripravené na úvod zápasu celoštadiónové choreo, no z bezpečnostných dôvodov sa muselo pred zápasom z tribún vypratať. Real prišiel podporiť celkom solídny počet fanúšikov, tí mali po zápase aj dôvod na radosť, Bayern prehral Realom 1:2.

Na záver si vychutnajte fotoreport z jednotlivých zápasov a ak sa vám tento sumár páčil, nezabudnite nás zdieľať, lajkovať, chváliť a posielať nám litre piva.

JUVENTUS TURÍN – FC BARCELONA  3:0 (2:0)
Góly:
7. Dybala, 22. Dybala, 55. Chiellini
Počet divákov:
41 092


ATLETICO MADRID – LEICESTER CITY  1:0  (1:0)
Gól:
28. Griezmann (11m)
Počet divákov:
51 423

BORUSSIA DORTMUND – AS MONACO  2:3  (0:2)
Góly: 57. Dembele, 84. Kagawa – 19. Mbappe, 35. Bender (vl.), 79. Mbappe
Počet divákov: 65 849


BAYERN MNÍCHOV – REAL MADRID  1:2  (1:0)
Góly: 25. Vidal – 47. Ronaldo, 77. Ronaldo
Počet divákov: 70 000


Foto: internet
11.-12./04/2017

Pridaj komentár