Leyton Orient FC – Barnet FC

Anglická liga patrí medzi tie najznámejšie na európskej futbalovej mape nie iba vďaka futbalu, ale i fanúšikovskej scéne, ktorá je podľa nás dosť nedocenená. Dôvodov môže byť viacero, či už nízka informovanosť zo strany fanúšikovských portálov, rôznych facebook stránok, ale i narastajúci záujem o trošku odlišný typ fandenia, ktorý pochádza z východných krajín (posilka, bojové športy, lúky, grilovačky). V Anglicku sú stále hrdí na svoj štýl, pivo, terasy, fandenie, pre niekoho niečo neprípustné, pre niekoho štýl, ktorý preferuje aj vo svojom tábore. Nech už máte názor na túto mentalitu akýkoľvek, pravda je taká, že určite nemožno vynechať Anglicko z fanúšikovskej mapy Európy. Však povedzte sami, koľko nájdeme v Európe priemerných táborov typu Newcastle United, ktorý dá 7000 fanúšikov na výjazd do 500-km vzdialeného mesta v strede týždňa.

Rozhodli sme sa preto, že sa posnažíme viac venovať aj tejto scéne a začali by sme hneď zápasom z predminulého víkendu, zápasom League Two, čo je štvrtá najvyššia súťaž, medzi klubmi Leyton Orient FC a Barnet FC.

Súboj týchto dvoch tímov je akýmsi derby zápasom, pravidelne ho navštevuje množstvo fanúšikov oboch celkov, vzdialenosť medzi oboma mestami je iba necelá polhodinka autom a aj z toho dôvodu sa vybral na tento zápas náš kolega z Rakúska.

Leyton Orient, klub ktorý vytvorili v roku 1881 členovia kriketového tímu, nemal nikdy nejaké výraznejšie úspechy, od svojho vzniku sa až na dve výnimky trápi v nižších súťažiach. Tými výnimkami sú pôsobenie v druhej divízii v sezóne 1962/63 a semifinále FA Cupu v roku 1978. Leyton Orient v tejto sezóne účinkuje v štvrtej najvyššej súťaži, kde z konkurencie 24 tímov momentálne okupuje nelichotivú 20. priečku. Leyton hráva svoje domáce zápasy na štadióne Brisbane Road s kapacitou 9271 divákov. Fanúšikovia Leytonu sa prezentujú ako “ľavičiari“.

Len pár kilometrov na severozápad sídli Barnet FC, klub založený v roku 1888 hráva svoje domáce zápasy na štadióne The Hive Stadium s kapacitou 6413 divákov. Ani Barnet FC nemá nejaké klubové úspechy, ktoré by stáli za zmienku, no futbal ich v tejto časti Londýna baví a v tejto sezóne majú hráči i vedenie cieľ postúpiť do tretej ligy.

Vzájomný zápas týchto dvoch tímov, ktorý sa odohral v sobotu 7. januára na štadióne Brisbane Road, sledovalo 4642 divákov, z čoho 730 bolo fanúšikov Barnetu. Tí mohli byť určite spokojnejší, nakoľko ich zverenci si z ihriska Leytonu odnášajú po výhre 3:1 cenné tri body do tabuľky.

Nižšie si už môžete vychutnať fotoreport z tohto stretnutia.

leyton orient barnet fc (1)

leyton orient barnet fc (2)

leyton orient barnet fc (3)

leyton orient barnet fc (4)

leyton orient barnet fc (5)

leyton orient barnet fc (6)

leyton orient barnet fc (7)

leyton orient barnet fc (8)

leyton orient barnet fc (9)

leyton orient barnet fc (10) leyton orient barnet fc (11)

leyton orient barnet fc (12)

leyton orient barnet fc (13)

leyton orient barnet fc (14)

Foto: Brucki
07/01/2017

 

15590874_10207010101763764_1743604499976328169_o

Pridaj komentár