Kvôli pyrotechnike si dva mesiace nezahráš

,,Kvôli pyrotechnike si dva mesiace nezahráš.” alebo inú podobnú vetu si pravdepodobne od predstaviteľov druholigového klubu MŠK Rimavská Sobota vypočul tamojší hráč Matej Vargic.

Disciplinárna komisia SFZ ho na svojom štvrtkovom zasadaní totiž potrestala 2-mesačnou “stopkou” na základe správy delegáta zo stretnutia, záznamu o činnosti náhradného rozhodcu a videozáznamu. Hráč vniesol do areálu futbalového štadióna pyrotechniku a následne ju posunul fanúšikom na tribúne v ich sektore. Jednalo sa o zápas Rimavskej Soboty v Poprade, kde sa odohrali aj iné veci, tie však pánov na zväze asi príliš nezaujímajú (článok čítaj tu).

V oficiálnom stanovisku DK SFZ sa píše:
„Bol to prvý prípad tohto druhu v rozhodovacej praxi disciplinárnej komisie SFZ. Tá pri rozhodovaní zobrala do úvahy, že previnilec skutok oľutoval, ale disciplinárna komisia SFZ považuje v boji proti používaniu pyrotechniky na štadiónoch za neprípustné, aby sa na tomto jave spolupodieľal ktorýkoľvek člen SFZ a už vôbec nie hráč. Uložená disciplinárna sankcia vychádza z disciplinárneho poriadku SFZ, zároveň ju pokladáme za výchovný a preventívny nástroj na zabránenie vzniku obdobných previnení.“

Nuž, čo dodať na záver? O tejto udalosti informujú takmer všetky médiá a televízie u nás i u našich českých susedov ako o neskutočnom škandále, pritom skutočné škandály ostávajú nepovšimnuté (alebo umlčané?).

Foto: internet
Zdroj: SFZ


Pridaj komentár